Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2017

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. "Fargo" (powrót na listę)

"Fargo" (Fot. FX)

"Fargo" (Fot. FX)

Miało "Fargo" w kwietniu lekkiego pecha, bo najlepszy jak do tej pory odcinek nowego sezonu Hawleyowskiej antologii przypadł już na kolejny miesiąc (mam na myśli "The Law of Non-Contradiction"), ale jeśli te "słabsze" wystarczają na zajęcie 5. miejsca, to o czym my tu właściwie dyskutujemy? Zima w Minnesocie dopiero się rozkręca, ale już teraz widać wyraźne przesłanki, że będzie co najmniej równie mroźna jak maj w Polsce i znacznie bardziej krwawa.

Ci, którzy z przyjemnością oglądali poprzednie sezony, błyskawicznie poczują się tu jak w domu. Dostaliśmy bowiem kolejną napędzaną przypadkiem, szaloną historię, w której roi się od niecodziennych zdarzeń i jeszcze dziwniejszych bohaterów. Tych można wymieniać praktycznie w kolejności alfabetycznej, ale kilkoro już zdążyło mocniej wryć się w pamięć. Bo nie sposób przecież nie zakochać się od pierwszego wejrzenia w równie seksownej, co groźnej Nikki Swango (Mary Elizabeth Winstead), nie poczuć czystego zła emanującego z postaci niejakiego V.M. Vargi (David Thewlis) czy nie kibicować pani komisarz Glorii Burgle w nierównym starciu z nowoczesnymi technologiami.

A to rzecz jasna nie wszyscy, bo historia konfliktu między braćmi Emmitem i Rayem Stussy (w obydwu rolach Ewan McGregor), w której sporą rolę odgrywają pewne znaczki, dopiero zaczyna się komplikować i zbierać pierwsze z wielu potencjalnych ofiar. Noah Hawley wprawił swój kontrolowany chaos w ruch, a to oznacza tylko jedno ­– będzie się działo. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA