Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

HIT TYGODNIA: Kryzys egzystencjalny Michaela w "The Good Place"

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)


Współpraca czwórki bohaterów z Michaelem od początku wydawała się problematyczna – w końcu jak przekonać nieśmiertelnego demona (przepraszam za rasistowskie wyrażenie), by zaczął pojmować etykę na ludzki sposób? To proste, wystarczy pozwolić mu zrozumieć ulotną naturę egzystencji lub, jak to ujęła Eleanor, przedawkować filozofię.

"The Good Place" zaskakuje błyskotliwymi pomysłami niemal na każdym kroku, a te z "Existential Crisis" wypadły jeszcze o tyle lepiej, że w centrum akcji znów postawiono Michaela. Bohatera o tylu twarzach, że wydawałoby się, iż na kolejną już zwyczajnie nie ma miejsca. Nic z tych rzeczy. Ted Danson znów potwierdził, że jest absolutnym komediowym mistrzem, do swojego szerokiego repertuaru dorzucając tym razem Michaela tłumiącego uczucia i mieszającego kryzys wieku średniego z egzystencjalnym.

A to wszystko w towarzystwie niejakiej Jeanette (!), pośrodku imprezy, jakiej zaświaty jeszcze nie widziały. Patrząc na to i starając się ogarnąć każdy cudowny drobiazg, trudno było uwierzyć, że gdzieś tam znalazło się również miejsce na całkiem poważne potraktowanie sprawy zduszonych emocji, a nawet retrospekcje Eleanor z jej koszmarną matką. "The Good Place" może być wprost szaloną komedią, ale nigdy nie pozwala nam zapomnieć, że za swoimi absurdami skrywa prawdziwych ludzi (lub demony) i ich uczucia, których nie trzeba się doszukiwać pod mikroskopem. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
REKLAMA