Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2017

"Black Mirror: Hang the DJ" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. "Dark" (nowość na liście)

"Dark" (Fot. Netflix)

"Dark" (Fot. Netflix)


"Dark" wygrało Wasze głosowanie na Serial Roku 2017, co tylko w pewnym stopniu było dla nas zaskoczeniem. Redakcyjnego zachwytu wystarczyło na 4. miejsce w grudniu - naszym zdaniem bardzo wysokie, zważywszy, że niemiecki serial musiał zmierzyć się z gigantami i pewną bardzo nietypową komedią, który zeszłej jesieni z odcinka na odcinek zachwycała nas coraz bardziej.

"Dark" to 10 godzin fajnej, świeżej, opartej na intrygującym koncepcie rozrywki, w której czuć europejskiego ducha i europejską lekkość. Amerykanie czegoś takiego nigdy by nie zrobili, ale na szczęście Netflix zaufał niemieckim twórcom. Serial stworzony przez ekipę stojącą za filmem "Who am I. Możesz być kim chcesz" to zgrabne, wciągające połączenie kryminału z najróżniejszymi elementami fantastycznymi i pełną twistów historią obyczajową. To także hołd złożony popkulturze, od "Twin Peaks", przez "Doktora Who" i "Stranger Things", aż po europejskie kryminały.

Nie dziwi mnie gigantyczny sukces tego tytułu w Polsce, bo takich seriali wciąż jeszcze brakuje, zwłaszcza w mainstreamie. "Dark" - podobnie jak "Most nad Sundem", "Pustkowie", "Les Revenants" i inne europejskie seriale - stanowi świetną odtrutkę na amerykańską łopatologię, a i jego bohaterowie z wielu względów są nam bliżsi niż postacie z seriali zza oceanu. Dodajmy tego twisty, które każdego potrafią zamienić w detektywa, i mamy jeden z największych hitów zeszłego roku. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA