Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6

KIT TYGODNIA: U Gallagherów wciąż bez zmian, czyli rozczarowujący finał 8. sezonu "Shameless"

Shameless sezon 8

"Shameless" (Fot. Showtime)

Przyzwyczailiśmy się już do faktu, że "Shameless" to jeden z tych seriali, które od pewnego czasu nie notują ani szczególnych wzlotów, ani upadków. Jak na produkcję, która właśnie zakończyła swój 8. sezon, stały, solidny poziom brzmi w sumie całkiem nieźle, więc dlaczego obdarzyliśmy jego finałowy odcinek niechlubnym mianem kitu tygodnia?

Z prostego powodu: spodziewaliśmy się znacznie więcej. I mieliśmy do tego prawo, bo "Shameless" weszło w 8. sezon naprawdę dobrze. Samodzielna Fiona, odmieniony Frank, Carl i jego "terapia odwykowa", stający na nogi Lip – wszystko to było podmuchem świeżego powietrza w serialu, który nieco już kisił się we własnym sosie. Na koniec jednak ze wszystkiego ostał się tylko Lip, bo cała reszta poszła w bezpiecznym i przewidywalnym dla Gallagherów kierunku. Było więc sporo szaleństw, a na zakończenie Frank wylądował na dnie.

Wszystko natomiast oglądało się dość przyjemnie (trudno by było inaczej, skoro znamy i lubimy tych bohaterów od lat), a jednocześnie kompletnie bez emocji. Tych nie zdołał wzbudzić nawet niejasny los Iana, o całej reszcie nie wspominając. Jasne, "Sleepwalking" to przyzwoity odcinek (choć na finał sezonu absolutnie nie wygląda), a całe "Shameless" nadal prezentuje się nieźle, jak na serial z takim stażem, ale potrzeba jakiegokolwiek przełomu wydaje się absolutnie niezbędna. Bo przecież nie chcemy zapamiętać Gallagherów z mozolnego zjazdu ku bylejakości, prawda? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6