Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6

KIT TYGODNIA: Bardzo marne magiczne sztuczki w "Deception"

Deception

"Deception" (Fot. ABC)


Cameron Black (Jack Cutmore-Scott) to popularny iluzjonista z Las Vegas, którego kariera zostaje zrujnowana w wyniku skandalu. Naturalnym następnym krokiem jest więc dla niego nawiązanie współpracy z FBI i ściganie przestępców przy pomocy magicznych trików. Tak przynajmniej wydają się twierdzić twórcy "Deception" – nowego procedurala ABC, który rzuca wyzwanie wszystkim idiotycznym pomysłom, jakie dotąd widzieliśmy w telewizji.

I choć pewnie nie wygrałby w tym starciu jednogłośnie, to zdecydowanie za mało, by przyciągnąć nas do ekranu na dłużej niż odcinek. "Deception" poza nonsensownym konceptem nie oferuje bowiem nic interesującego. To procedural jakich wiele, z banalnymi intrygami, sztucznymi postaciami i toną schematów, które wszystkie zdążyły się tu już przewinąć.

Nie pomaga serialowi również główny bohater, bo choć Cutmore-Scott wygląda na sympatycznego faceta, charyzmy niezbędnej w tego typu roli nie ma ani grama. Drugiego Castle'a z tego pana raczej nie będzie, także pod względem romansowym, bo chemii między nim a jego sceptyczną partnerką, agentką Kay Daniels (Ilfenesh Hadera), nie odnotowałem.

Podobnie jak emocji, napięcia czy choćby odrobiny zabawy, przy której nie chciałoby się odwracać wzroku z zażenowania. Celowali twórcy w lekką rozrywkę, ale ona również ma swoje wymagania. "Deception" nawet nie próbuje udawać, że je spełnia. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6
REKLAMA