Kultowe seriale HBO, które warto zobaczyć w HBO GO

"Sześć stóp pod ziemią" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Pohamuj entuzjazm"

"Pohamuj entuzjazm" (Fot. HBO)

"Pohamuj entuzjazm" (Fot. HBO)

Gdy skończyły się "Kroniki Seinfelda", Larry David, jeden z twórców tego doskonałego sitcomu, kontynuował pracę nad kolejną komedią o niczym już w innej stacji i innej otoczce. Ale ciągle z podobnie znakomitym efektem, bo "Pohamuj entuzjazm", mieszający scenariusze z improwizowanymi dialogami, przez całe lata był jedną z najzabawniejszych rzeczy, jakie można było znaleźć w telewizji.

David gra tu pewną wersję samego siebie, czyli zrzędliwego, nerwowego, aspołecznego i ciągle zirytowanego na rzeczywistość i jej absurdy faceta, którego trudno nie uwielbiać - przynajmniej dopóki oddziela nas ekran. Większość sezonów (poza pierwszym) ma przewodnie motywy fabularne, ale i tak najważniejsze są tu oczywiście nieustanne żarty oraz ostre i celne komentarze, jakimi Larry obdarza wszystkich dookoła. Jego zanurzone w ironii i sarkazmie poczucie humoru oraz brak poważania dla jakichkolwiek ogólnie przyjętych reguł i poprawności nieustannie wpędzają go w mniejsze lub większe kłopoty, z których rzadko udaje się znaleźć dobre dla bohatera rozwiązanie.

Co ważne, po latach Larry David wcale nie stracił swojego komediowego pazura, zaledwie w zeszłym roku wracając z nowym sezonem "Pohamuj entuzjazm" po sześciu latach przerwy. Nadrobić lub przypomnieć sobie wcześniejsze warto natomiast w każdej chwili, bo wciąż niewiele sitcomów potrafi bawić równie dobrze jak ten. Zapewniamy, że David w otoczeniu Cheryl Hines, Jeffa Garlina, Susie Essman czy J.B. Smoove'a (i szeregu innych gościnnie wpadających gwiazd) nieraz rozbawi Was do łez, choć całkiem możliwe, że w pewnym momencie będziecie go mieć już po dziurki w nosie.

A jeśli nadal nie czujecie się przekonani, to wiedzcie, że 7. sezon poświęcono powrotowi "Kronik Seinfelda" po latach w oryginalnej obsadzie. I tak, wszyscy się tutaj pojawili. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12