12 seriali, które warto nadrobić w święta

"Ania" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Dom z papieru"

"Dom z papieru" (Fot. Antena 3)

"Dom z papieru" (Fot. Antena 3)

Zeszłoroczny przebój hiszpańskiej telewizji Antena 3 to pozycja dla tych, którzy przez święta nie lubią wysilać szarych komórek. Serial wciągający, trzymający w napięciu i bardzo łatwo przyswajalny – jak już zaczniecie oglądać, to bez problemu skończycie przed 6 kwietnia, gdy na Netfliksie pojawi się druga część sezonu.

Fabularnie "Dom z papieru" to nic innego, jak jeszcze jedna ekranowa historia skoku na bank. Z tym że bankiem jest tutaj Hiszpańska Mennica Królewska, a złodzieje planują ją nie tyle obrabować, co wykorzystać do własnych celów, barykadując się w środku z zakładnikami i drukując banknoty o wartości ponad 2 miliardów euro. Brzmi równie ambitnie, co mało realistycznie, ale trzeba przyznać, że stojący za wszystkim i nadzorujący akcję z zewnątrz Profesor (Álvaro Morte) zaplanował wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

Oczywiście szybko pojawiają się problemy. Mając ósemkę przestępców zamkniętych w wielkim budynku z ponad sześćdziesięcioma zakładnikami, otoczonych przez policję i będących przedmiotem ogólnonarodowego zainteresowania, trudno żeby ich nie było. Serial radzi sobie z nimi dość zgrabnie, fundując nam pełną zwrotów akcji sensacyjną historię, która wprawdzie bywa na bakier z logiką, ale potrafi zatrzeć złe wrażenie zwykłą frajdą płynącą z oglądania.

A tej "Dom z papieru" dostarcza pod dostatkiem, czy to w zaskakującej historii, czy w gromadzie ciekawych postaci, wśród których brylują zwłaszcza pełniąca rolę narratorki Tokio (Úrsula Corberó) i psychopatyczny Berlin (Pedro Alonso). Mieszając napad z ich osobistymi historiami, serial nie unika klisz, ale ogólne wrażenie pozostawia za sobą pozytywne, sprawiając, że zaraz po zakończeniu każdego odcinka chce się włączyć kolejny. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA