12 seriali, które warto nadrobić w święta

"Ania" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Odpowiednik"

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

Jedna z najlepszych tegorocznych nowości i serial (w Polsce do obejrzenia na HBO GO), którego pewnie wielu z Was jeszcze nie miało okazji poznać. Macie więc świetną szansę, by to zmienić, a my mocno do tego zachęcamy, bo "Odpowiednik", który łączy cechy thrillera szpiegowskiego z elementami science fiction, to produkcja z wyższej serialowej półki.

Głównym bohaterem jest tu niejaki Howard Silk (świetny J.K. Simmons) – mało znaczący pracownik berlińskiego oddziału ONZ, który pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu świata równoległego i swojego mrocznego sobowtóra. Drugi Howard (również J.K. Simmons, nadal tak samo znakomity jak poprzednio) wygląda wprawdzie identycznie, ale poza tym nie mógłby się bardziej różnić od naszego bohatera. Ten pewny siebie, energiczny i nieznoszący sprzeciwu człowiek jest także bardzo groźny i szybko wplątuje swojego spokojnego sobowtóra w ogromną aferę obejmującą oba światy.

Jej kolejne elementy oraz podobieństwa i różnice pomiędzy dwiema rzeczywistościami odkrywamy stopniowo w miarę rozwoju i zagęszczenia akcji. Twórcy nie stawiają wprawdzie na szalone tempo i gorące emocje, ale są bardzo konsekwentni w budowaniu obrazu swojego świata (albo światów) i dodawaniu kolejnych fragmentów do skomplikowanej układanki. Potrafią przy tym naprawdę mocno zaskoczyć i sprawić, że z odcinka na odcinek wsiąka się w tę historię coraz bardziej.

Dodajcie do tego znakomitą obsadę na czele z Simmonsem, a otrzymacie produkcję, która rozrywkę zapewnia nie tylko dobrą, ale również inteligentną. A to wcale nie jest często spotykane połączenie. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12