Najlepsze seriale utrzymane w mroźnych klimatach

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

"Zapiski młodego lekarza"

"Zapiski młodego lekarza" (Fot. Sky Arts 1)

"Zapiski młodego lekarza" (Fot. Sky Arts 1)

Składająca się z dwóch krótkich sezonów produkcja brytyjskiej telewizji Sky Arts 1, w której Jon Hamm i Daniel Radcliffe siedzieli pośród syberyjskich śniegów i tonęli w absurdzie. Serial, który jest adaptacją "Zapisków młodego lekarza" Michaiła Bułhakowa, liczy zaledwie 8 odcinków (wyemitowanych w latach 2012-2013), co w zupełności wystarczyło, by zachwycić widzów czarnym humorem, totalnym surrealizmem i doskonałym aktorstwem.

Don Draper z Harrym Potterem grają tutaj starszą i młodszą wersję tej samej osoby - lekarza, który z głową pełną idealistycznych idei przyjeżdża zaraz po studiach z Moskwy na Syberię, gdzie ludzie dosłownie wariują z zimna i nic nie jest normalne. Zwłaszcza że akurat mamy rok 1917 i w Rosji wybuchła rewolucja. Młody doktor zobaczy koszmary, jakich się nie spodziewał, i uzależni się od morfiny, co nie pozostanie bez wpływu na jego starszą wersję, graną przez Hamma.

"Zapiski młodego lekarza" to serial gorzki i ponury, który jednocześnie wywołuje salwy śmiechu. Hamm i Radcliffe najlepsi są we wspólnych scenach, kiedy starszy doktor zmaga się ze swoją młodszą wersją i na odwrót. Zimowy koszmar tylko potęguje surrealizm, a brak rosyjskiej duszy - Brytyjczycy często tym grzeszą, biorąc się za adaptacje prozy rosyjskich mistrzów - wynagradza świetnie zbudowany klimat i rewelacyjna gra obu panów wcielających się w głównego bohatera. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA