Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Legion" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: Tysiąc absurdów i uderzająca samotność w "Barrym"

"Barry" (Fot. HBO)

"Barry" (Fot. HBO)

"Make the Unsafe Choice" pobiło ilością absurdów - i jednocześnie emocji - dwa poprzednie odcinki "Barry'ego". Bo czego tu nie było! Akcja z kulą dla Boliwijczyków, dramatycznie zakończony kryzys egzystencjalny 45-letniego czeczeńskiego superzabójcy, wiadomość ze słodkim koteczkiem od najmilszego gangstera świata, próba znalezienia emocji w zupie i na dodatek jeszcze pewien bardzo smutny dół z małpami.

Wątek Sally (Sarah Goldberg, jeszcze świetniejsza niż w poprzednich odcinkach) to historia dość typowa dla branży rozrywkowej: idziesz na tysięczne przesłuchanie z nadzieją, że wreszcie ktoś cię zechce, wychodzisz, płacząc, że twój wyimaginowany syn wpadł do dołu z małpami. Goldberg udźwignęła to wszystko, znajdując w tej komedii bardzo dużo dramatu - i na odwrót - i udowadniając, że nie jest tylko ładnym dodatkiem do Billa Hadera. Bo "Barry" to też opowieść o hollywoodzkiej fabryce snów i zasadach nią rządzących.

Nie da się jednak ukryć, że jej problemy to pryszcz - czy może powiew zwyczajności - w porównaniu z tym, co przeszedł w tym odcinku główny bohater. Barry, cierpliwie słuchający zwierzeń Sally podczas akcji, zabił człowieka w wyjątkowo paskudny sposób i pod koniec odcinka przeżywał koszmar w swojej głowie, leżąc w łóżku obok dziewczyny, która jest dla niego nadzieją, że wszystko będzie jeszcze normalnie. Koniec końców samotny jak zawsze. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA