Które jesienne nowości zapowiadają się dobrze? Oceniamy zwiastuny seriali NBC, ABC, CBS, FOX-a i CW

"Manifest" (Fot. NBC)

1 2 3 4 5

W tym tygodniu Wielka Czwórka prezentowała zwiastuny, przypominając, że telewizja jeszcze nie umarła. Oceniamy to, co widzieliśmy, i spekulujemy na temat tego, czego zobaczyć nam nie było dane.

NBC - liczę na "The Village" i nową komedię Mike'a Schura

"The Village" (Fot. NBC)

"The Village" (Fot. NBC)

W przypadku NBC jak zwykle brakuje większości zwiastunów - z siedmiu nowości najlepiej zapowiadają się dwie przeniesione na midseason. A poza tym, jak chyba wszyscy, liczę na "Manifest", bo serial środka z tajemnicą w centrum uwagi to coś, czego w dzisiejszych czasach trochę brakuje. Kto ma taki zrobić, jeśli nie NBC?

Wszystkie zwiastuny i opisy nowości NBC>>>

"I Feel Bad" - Sarayu Blue w roli głównej i Amy Poehler w gronie producentów to dwa powody, dla których dam tej komedii szansę. Ale zwiastun raczej mnie zniechęcił niż zachęcił - to wygląda jak porady z kolorowych magazynów przeniesione na mały ekran. Serio ktokolwiek ma czas na myślenie o takich problemach jak ta pani?

"Manifest" - NBC od lat próbuje znaleźć projekt, który będzie nowym "Lost", ale większość z nich kończy tak jak "Revolution". I "Manifest" niestety też na dzieło wybitne nie wygląda, ale może się obronić, jeśli wątek tajemnicy okaże się przemyślany, a bohaterowie choć trochę charyzmatyczni. A jeśli nie, to i tak zobaczę przynajmniej kilka odcinków dla Księcia z Bajki.

"New Amsterdam" - Jeszcze. Jeden. Dramat. Medyczny. Na dodatek taki, który rzuca w widza rakiem głównego bohatera już w zwiastunie. Nie, i to pomimo naprawdę świetnej obsady.

"Abby's" - Za Mike'iem Schurem poszłabym nawet do piekła (co zresztą wszyscy uczyniliśmy w "The Good Place"), a oldskulowa knajpa, prowadzona przez Natalie Morales, brzmi wręcz jak marzenie. Szkoda, że nie wypuszczono zwiastuna (pokazano go amerykańskim dziennikarzom podczas konferencji i opinie są bardzo pozytywne), ale w tym przypadku moje zaufanie jest bardzo duże i zdecydowanie zasłużone. Myślę, że NBC ma kolejny sitcom, który przetrwa dobrych kilka lat.

abbys677

"The Enemy Within" - "The Blacklist", tylko z Jennifer Carpenter? Nie, dziękuję.

"The InBetween" - A to już naprawdę pójście po linii najmniejszego oporu. Opis wskazuje, że to dosłownie kopia "Medium", tylko z fajną australijską aktorką w roli głównej (Harriet Dyer z "Love Child"). Dla niej oraz z zawodowego obowiązku obejrzę pilota, ale zdziwię się, jeśli będę chciała kontynuować.

"The Village" - Tak, tak i jeszcze raz tak. I to pomimo braku zwiastuna w internetach (znów, amerykańscy krytycy widzieli i podobało im się). W czasach budowania wielopiętrowych intryg, tworzenia na siłę skomplikowanych moralnie bohaterów, dodawania wszędzie wątków nadprzyrodzonych, a także hurtowej produkcji spin-offów i rebootów, każda historia o zwykłych ludziach i zwykłym życiu jest w cenie.

Sąsiedzi z nowojorskiego Brooklynu, w których wcielają się m.in. Frankie Faison, Dominic Chianese, Lorraine Toussaint i Warren Christie, wyglądają na godnych następców rodziny Pearsonów z "This Is Us". Szkoda, że oba seriale nie będą emitowane razem, bo moim zdaniem byłaby tutaj szansa na nową jakość - takich historii jest dziś po prostu bardzo, bardzo mało i choćby dlatego NBC powinno wesprzeć "The Village".

1 2 3 4 5
REKLAMA