Które jesienne nowości zapowiadają się dobrze? Oceniamy zwiastuny seriali NBC, ABC, CBS, FOX-a i CW

"Manifest" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5

FOX - powrót do lat 90.

"Proven Innocent" (Fot. FOX)

"Proven Innocent" (Fot. FOX)

Z amerykańskim FOX-em od kilku lat dzieje się coś złego. Oglądalność wszystkich seriali mocno spada i nikt nie ma lepszych pomysłów na przyszłość niż kolejny sezon "Z Archiwum X" albo spin-off "24 godzin". Brakuje wizji, odwagi i choćby odrobiny kreatywności. Sądząc po tegorocznych zamówieniach, FOX chce walczyć o publikę CBS-u, rozmiłowaną w nieskomplikowanych proceduralach i sitcomach ze śmiechem z puszki.

Wszystkie zwiastuny i opisy nowości FOX-a>>>

"Rel" - Najlepszy z tegorocznych zwiastunów FOX-a, co wiele mówi o tym, jaki mamy poziom. Znany z "Get Out" Lil Rel Howery ma dość charyzmy i energii, aby to pociągnąć, ale niestety serial wygląda na dość podstawowy sitcom, w całości spoczywający na barkach odtwórcy głównej roli.

"The Cool Kids" - Sitcom, który ma w oficjalnym opisie coś o starzeniu się z godnością - tyle że tej godności jakoś tu nie widać. Jest za to parada niezbyt wysokich lotów żartów, które udowadniają, że to nie przypadek, iż "The Cool Kids" występuje w duecie z odratowanym przez FOX-a "Last Man Standing". Na takie seriale FOX zamienia "Brooklyn 9-9" i "The Last Man on Earth". I prawdopodobnie z biznesowego punktu widzenia ma to sens - sprawdźcie, ile obejrzeń miał ten zwiastun (tak, 5 mln w ciągu paru dni to jest dużo).

"Proven Innocent" - Powraca Rachelle Lefevre, czyli nasza ulubiona ruda z "Pod kopułą", co oznacza, że cała redakcja Serialowej będzie ściskać kciuki, żeby cokolwiek z tego wyszło. Zwłaszcza że w obsadzie jest jeszcze Brian d’Arcy James oraz aktorzy z "Grimm" i "Mad Men". Ale znów - chcielibyśmy co najmniej drugą "Żonę idealną", a to wygląda jak jej biedniejsza siostra, której nie było stać nawet na dobrego scenarzystę (bo wydała za dużo na fryzjera).

"The Passage" - Książki Justina Cronina, do których prawa FOX zabezpieczył jeszcze przed ich wydaniem, kilka lat już mają. W ciągu tych kilku lat - dekady prawie - zdążyliśmy przerobić mnóstwo historii o wampirach, wirusach, apokalipsach etc. Ta może by i by wyglądała świeżo, ale nie w 2018 roku. Nie widzę w tym serialu nic ciekawego i zdziwię się, jeśli przetrwa. A zdaje się, że w FOX-ie spodziewają się hitu.

1 2 3 4 5