12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

"Chilling Adventures of Sabrina" z jesienną datą premiery. "GLOW" na razie bez zamówienia na 3. sezon. Octavia Spencer w nowym miniserialu Netfliksa. A oprócz tego "Homecoming", "Ozark" i inne seriale.

1. "Chilling Adventures of Sabrina" z jesienną datą premiery. Netflix poinformował podczas panelu na TCA Press Tour, że serial "Chilling Adventures of Sabrina" będzie mieć premierę 26 października, czyli tuż przed Halloween. 1. sezon będzie liczyć 10 odcinków.

2. "GLOW" na razie bez zamówienia na 3. sezon. Netflix prezentował wczoraj na TCA Press Tour swoje nowości i ku zdziwieniu publiczności nie pojawiło się nic na temat zamówienia dla "GLOW" na kolejny sezon. Współtwórczyni serialu Carly Mensch powiedziała, że zamówienia w tym momencie nie ma, ale ona i Liz Flahive mają konkretne plany. "GLOW" jedzie do Las Vegas, a jego twórczynie już myślą, jak obejść główny problem: miasto zdążyło się zmienić od lat 80. i wiele miejsc, w których chciano kręcić nowy sezon, po prostu już nie ma.

3. "Arrested Development" także bez dalszego zamówienia. "Nie wiem, czy 6. sezon jest możliwy czy nie. W ogóle o tym nie rozmawialiśmy" - powiedziała podczas TCA Press Tour Cindy Holland, wiceprezes Netfliksa ds. treści oryginalnych. A to oznacza, że przyszłość "Arrested Development" może być niepewna. Na razie jednak przed nami jeszcze druga część 5. sezonu - 8 odcinków, których daty premiery wciąż nie znamy.

4. Netflix o zamówieniu "Lucyfera" i skasowaniu "Everything Sucks!". "Lucyfer to fantastyczny serial, który jest bardzo popularny w tych częściach świata, gdzie mamy na niego licencję. Wydawało się to ważne, żeby spróbować go uratować i kontynuować dla naszych fanów" - powiedziała Cindy Holland. Przedstawicielka Netfliksa skomentowała także skasowanie "Everything Sucks!": serial miał za małą publiczność i przede wszystkim niewiele osób decydowało się dokończyć sezon.

5. Co z kolejnym sezonem "Master of None"? Netflix chciałby zamówić 3. sezon "Master of None", ale to, czy on faktycznie powstanie, zależy od jego twórcy, Aziza Ansariego. "Chętnie byśmy zrobili kolejny sezon... kiedy Aziz będzie gotowy" - zapewniła Cindy Holland.

6. Octavia Spencer w nowym miniserialu Netfliksa. Octavia Spencer zagra główną rolę w "Madam C.J. Walker". Tytułowa bohaterka to pierwsza czarnoskóra milionerka w Ameryce, kobieta, której Afroamerykanki zawdzięczają produkty do pielęgnacji włosów.

7. Netflix broni "Insatiable" przed krytyką. Fat shaming nie jest najważniejszy w "Insatiable", najważniejsze jest przesłanie, że najlepiej czujesz się, kiedy jesteś sobą - powiedziała Cindy Holland z Netfliksa, odpowiadając na krytykę nowego serialu.

8. "FBI" ma nowego showrunnera. Greg Plageman poprowadzi produkcję "FBI". Craig Turk, który napisał pilota, zrezygnował ze stanowiska showrunnera z powodu "różnic kreatywnych".

9. Powstanie spin-off "Zagadek kryminalnych panny Fisher". Spin-off nosi tytuł "Ms. Fisher's MODern Murder Mysteries" - zamówiono cztery filmy, osadzone w latach 60. Bohaterką będzie Peregrine Fisher, siostrzenica Phryne Fisher.

10. Kat Graham nie chce wystąpić w "Legacies". Julie Plec ma wielkie plany w związku z "Legacies" i ewentualnymi kolejnymi częściami wampirzej sagi. Ale w spin-offie nie pojawi się Bonnie z "Pamiętników wampirów". Kat Graham powiedziała, że jest bardzo wdzięczna za postać Bonnie, ale spędziła w jej skórze prawie dekadę i nie jest zainteresowana ponownym wcielaniem się w nią.

11. Julia Roberts o tym, czemu zdecydowała się wystąpić w serialu. Julia Roberts powiedziała podczas TCA Press Tour, że osobą, która ją przyciągnęła do telewizji, był Sam Esmail, twórca "Mr. Robot", a także "Homecoming", serialu, w którym zdecydowała się wystąpić. "To było duże wyzwanie psychiczne każdego dnia. Spodobało mi się to: ile stron scenariusza uda nam się przerobić jutro?" - oznajmiła aktorka, dodając, że kręcenie serialu w gruncie rzeczy nie różniło się od kręcenia filmu.

12. Plakat na 2. sezon "Ozark". Zwiastun 2. sezonu "Ozark" tutaj.

Ozark-02355

REKLAMA