Najbardziej oczekiwane nowe seriale jesieni 2018

"Maniac" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

4. "Genialna przyjaciółka"

Włoski serial HBO, będący adaptacją pierwszej z cyklu powieści Eleny Ferrante, to nietypowa pozycja w naszym rankingu. Nie ma tu wielkich gwiazd czy głośnego tematu, jest za to w gruncie rzeczy prosta historia i urzekający zwiastun. Dodając do tego popularne książki, coś nam mówi, że to może być jeden z niespodziewanych hitów tej jesieni.

Liczący 8 odcinków serial opowie historię wieloletniej przyjaźni, którą 60-letnia Elena Greco zaczyna spisywać, kiedy jej najbliższa przyjaciółka, Raffaella Cerullo, zwaną Lilą, nagle znika z jej życia. Skomplikowane losy bohaterek zobaczymy na tle zmieniających się czasów, począwszy od ich dzieciństwa w Neapolu z lat 50., gdy spotkały się po raz pierwszy.

Tam właśnie zabiera nas zwiastun – wręcz przesiąknięty atmosferą włoskiego miasta sprzed lat, w którym bieda i niebezpieczeństwo mieszało się z magią w czystej postaci. Czuć tu jakiegoś rodzaju niewinność, szczerość i bezpretensjonalność, ale także surowy realizm. A wszystko przyprawione wyraźnie odczuwalnym duchem klasycznego włoskiego kina.

Warto zaznaczyć, że chociaż "Genialna przyjaciółka" wygląda niepozornie, mamy do czynienia z naprawdę dużą produkcją. Elisa Del Genio i Ludovica Nasti, czyli debiutantki, które wcielą się w role Eleny i Lili z dzieciństwa, zostały wybrane spośród niemal 9 tysięcy dzieci, jakie zgłosiły się na casting. Cała obsada liczy 150 aktorów i 5 tysięcy statystów. Do tego na potrzeby serialu we włoskim mieście Caserta zbudowano dekoracje zajmujące powierzchnię 215 metrów kwadratowych i przygotowano 1,5 tysiąca różnych strojów.

Dwie minuty zapowiedzi wystarczyły, by nas oczarować – mamy nadzieję, że reszta nas zachwyci. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
REKLAMA