12 seriali szpiegowskich, które warto teraz oglądać

"Homeland"/"Nielegalni"/"Odpowiednik" (Fot. Showtime/Canal+/Starz)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Deep State"

Deep State recenzja

"Deep State" (Fot. FOX)

Mamy na liście kilka tytułów wyłamujących się z gatunkowych schematów, mamy też produkcje, które wcale od nich nie stronią. "Deep State" od FOX-a to ten drugi przypadek – sensacja w pełnym tego słowa znaczeniu, bo zawierająca i międzynarodowe spiski, i solidną dawkę akcji, i rzecz jasna twardziela na pierwszym planie.

Tym jest niejaki Max Easton, były agent MI6 do zadań specjalnych, który zostaje brutalnie ściągnięty ze spokojnej emerytury, gdy dowiaduje się, że ktoś zabił jego syna. Jak łatwo się domyślić, nic tu nie jest takim, jakie się wydaje, a nasz bohater wkrótce się zorientuje, że został wciągnięty w znacznie bardziej skomplikowaną intrygę, niż mógłby sobie wyobrażać. No ale nie po to jest się granym przez Marka Stronga, żeby dawać sobie w kaszę dmuchać.

W "Deep State" odnajdą się zarówno miłośnicy czystej akcji, jak i ci ceniący bardziej klasyczne szpiegowskie wątki. Jeśli lubicie teorie spiskowe o ludziach z cienia pociągających za sznurki na międzynarodowej scenie politycznej, to tutaj poczujecie się jak w domu. A jeśli nie, to dostaniecie po prostu bardzo solidny serial, którego twórcy umiejętnie żonglują kilkoma wątkami (w tym również obyczajowymi), potrafią podnieść ciśnienie i rzucić paroma twistami. Czego więcej wymagać? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12