12 seriali szpiegowskich, które warto teraz oglądać

"Homeland"/"Nielegalni"/"Odpowiednik" (Fot. Showtime/Canal+/Starz)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Jack Ryan"

Jack Ryan serial

"Jack Ryan" (Fot. Amazon)

Jeden z najsłynniejszych szpiegów w popkulturze doczekał się w tym roku serialowego wcielenia i jest ono na tyle dobre, że fani gatunku absolutnie nie mogą przejść obok niego obojętnie. Zresztą nie tylko oni, bo amazonowa ekranizacja powieści Toma Clancy'ego to rozrywka na poziomie niemal tak wysokim, jak jej budżet. A ten z pewnością do niskich nie należał.

Widać to na ekranie, bo "Jack Ryan" przenosi nas z jednego końca świata na drugi, fundując po drodze kilka zapierających dech w piersi sekwencji. Do tego mamy trzymającą w napięciu i całkiem solidnie napisaną historię z terrorystami i napiętą sytuacją polityczną na Bliskim Wschodzie na pierwszym planie. A to wszystko w towarzystwie tytułowego bohatera, którego kolejną ekranową reinkarnacją został John Krasinski, nadspodziewanie dobrze sprawdzający się w niekomediowym repertuarze.

Jego Jack Ryan to oficer CIA, który zza biurka trafia w sam środek międzynarodowej afery, musząc szybko dopasować się do nowych okoliczności. Pomaga mu w tym mentor i przełożony w jednym – James Greer (Wendell Pierce) – z którym tworzy naprawdę świetny duet. Z kolei za głównego przeciwnika robi niejaki Suleiman (Ali Suliman), dość nietuzinkowy terrorysta. Jest też oczywiście dziewczyna (Abbie Cornish), a do tego mnóstwo zagrożeń na mniejszą i większą skalę.

Nie brzmi to szczególnie oryginalnie i rzeczywiście takim nie jest. Nie da się jednak ukryć, że serial wciąga i bardzo skutecznie przykuwa do ekranu na kilka dobrych godzin. Czyli zadanie zostało wykonane. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12