Czy "Amerykańscy bogowie" przetrwali kryzys za kulisami? Zobaczcie fragment premiery 2. sezonu

"Amerykańscy bogowie" (Fot. Starz)

0

"Amerykańscy bogowie" wrócą tej wiosny, już bez Bryana Fullera, Michaela Greena i części aktorów. Czy to oznacza, że serial bardzo się zmieni? Zobaczcie scenę z premiery 2. sezonu.

Wyrazisty styl wizualny, powoli rozkręcająca się akcja i znakomite kreacje aktorskie – tak zapamiętam 1. sezon serialu "Amerykańscy bogowie". Jak wielu fanów Bryana Fullera, mam pewne obawy co do 2. sezonu, ale nowa ekipa oczywiście dostanie ode mnie szansę. Zwłaszcza że nie brakuje w niej Neila Gaimana, autora książkowego oryginału, który miał nieco inną wizję kontynuacji serialu niż Fuller z Greenem.

Telewizja Starz i pokazujący serial poza Stanami Zjednoczonymi Amazon wypuścili pierwszy fragment premiery 2. sezonu. To trzy minuty, w trakcie których zaliczamy szaloną jazdę limuzyną po polu golfowym i słuchamy rozmowy Pana Worlda z Techno Chłopcem. Nowi bogowie starają się odnaleźć w rzeczywistości, w której Pan Wednesday aka Odyn rozpętał wojnę.

Składający się z ośmiu odcinków 2. sezon "Amerykańskich bogów" wystartuje 10 marca w USA i dzień później w Polsce. Nie zobaczymy w nim Gillian Anderson ani Kristin Chenoweth, które odeszły razem z showrunnerami. Na planie bardzo długo panował chaos, ale w październiku dał radę wyłonić się z niego pierwszy zwiastun oraz informacje o fabule.

Podczas panelu na nowojorskim Comic-Conie Neil Gaiman zdradził m.in., że w 2. sezonie sprawy u większości bohaterów będą mieć się gorzej niż ostatnio. Laura i Mad Sweeney pojadą razem na wyprawę, która zaprowadzi ich do gorących i egzotycznych miejsc. Zobaczymy poprzednie wersje Techno Chłopca, m.in. z lat 30. Będzie też karuzela w Domu na Skale i niektórzy faktycznie się nią przejadą.

Z Gaimanem jest jednak taki problem, że nie poświęca "Amerykańskim bogom" pełnej uwagi, bo jednocześnie współtworzy amazonowy "Dobry omen". W efekcie showrunnerem serialu wciąż jest "zwolniony" jesienią Jesse Alexander. O tym, czy dał radę opanować trudną sytuację na planie, przekonamy się już za dwa miesiące.

"Amerykańscy bogowie" są dostępni na Amazon Prime Video. 2. sezon pojawi się 11 marca.