Czy Idris Elba zagra agenta Bonda? Aktor trolluje fanów świetnym selfie z Danielem Craigiem

"Luther" (Fot. BBC)

0

Idris Elba, który podbił serca Brytyjczyków rolą Johna Luthera, jest nieoficjalnym kandydatem do roli Jamesa Bonda. Selfie aktora ze Złotych Globów jest najlepszym komentarzem tych doniesień.

Jeszcze zanim Richard Madden przedwcześnie został okrzyknięty nowym Jamesem Bondem i zdementował te plotki, w identycznym brzmieniu dotyczyły one Idrisa Elby. Choć czarnoskóry aktor położył im kres kilka miesięcy temu w programie "Good Morning Britain", nadal nie brakuje entuzjastów pomysłu obsadzenia w roli agenta 007 głównego bohatera serialu "Luther".

Idris Elba postanowił odnieść się do niepotwierdzonych doniesień podczas 76. gali rozdania Złotych Globów. Aktor odnalazł w tłumie zaproszonych gwiazd Daniela Craiga, który po raz ostatni sportretuje agenta Jej Królewskiej Mości w 25. filmie o Jamesie Bondzie (premiera w 2020 roku), i zrobił sobie z nim selfie. Na zdjęciu widzimy groźne spojrzenie Elby utkwione w Craigu.

Gdy Elba i Madden dementują plotki o tym, że któryś z nich pojawi się w kolejnej ekranizacji przygód agenta 007, obecny na gali Rami Malek ("Bohemian Rhapsody"), deklaruje, że chętnie wystąpiłby w filmie jako zły bohater. "Miło by było zagrać czarny charakter, byłaby to dla mnie kolejna wymarzona rola" – argumentuje.

W 2020 roku Daniel Craig po raz ostatni poprosi na wielkim ekranie o martini z wódką, wstrząśnięte, nie zmieszane. Kto później zostanie Jamesem Bondem? Na razie tego nie wiadomo, za to Iris Elba w najbliższych latach na pewno będzie realizował swój inny projekt, którym jest "Luther" w wersji pełnometrażowej.

Wszystkie sezony "Luthera" dostępne są w serwisie HBO GO.