Filmowy prequel "Rodziny Soprano" coraz bliżej! Kogo zobaczymy na ekranie?

"Rodzina Soprano" (Fot. HBO)

0

Jeszcze w tym roku ruszą zdjęcia do filmu osadzonego w świecie "Rodziny Soprano". Twórca serialu, David Chase, wyjawił nowe informacje dotyczące projektu.

10 stycznia 2019 minie dokładnie 20 lat, od kiedy strudzony gangster Tony Soprano po raz pierwszy zasiadł w gabinecie dr Jennifer Melfi w produkcji HBO, która dla wielu podzieliła historię telewizji na przed i po tym serialu. Choć "Rodzina Soprano" zaprezentowała swój ostatni odcinek w 2007 roku, obchody dwudziestolecia serialu okazują się idealnym momentem do dyskutowania o jego przyszłości. A dokładnie o filmie "The Many Saints of Newark" osadzonym w świecie stworzonym przez Davida Chase'a, ale rozgrywającym się kilka dekad przed akcją serialu.

Dotychczas wiadomo było, że film kinowy ma być skupiony wokół zamieszek w Newark w latach 60., które podzieliły społeczności Włochów i Afroamerykanów. W głównej roli obsadzony został Alessandro Nivola, ostatnio widziany na ekranie m.in. w "Nieposłusznych". Jego postać, Richard "Dickie" Moltisanti, to ojciec Christophera (Michael Imperioli), który choć osobiście nigdy nie pojawił się na ekranie w "Rodzinie Soprano", to był wielokrotnie wspominany przez Tony'ego.

Rozwiewając spekulacje fanów, w rozmowie z Deadline David Chase ujawnił, że młody Tony Soprano także będzie częścią "The Many Saints of Newark".

- Interesowało mnie Newark i życie w tym mieście w tamtych czasach. [...] Ale to, co interesowało mnie najbardziej, to dzieciństwo Tony'ego. Chciałem bardziej zgłębić ten temat – powiedział twórca "Rodziny Soprano".

Jednocześnie twórca wyjawił, co ostatecznie skusiło go do stworzenia filmu:

- Byłem przeciwny filmowi przez długi czas i nadal mam pewne obawy, ale zainteresowało mnie Newark. [...] Zacząłem myśleć o tamtejszych zamieszkach i zorganizowanej przestępczości i zafascynowało mnie połączenie tych dwóch elementów.

Scenariusz prequela "Rodziny Soprano" David Chase napisał razem z Lawrence'em Konnerem, który pracował jako scenarzysta serialu. Za reżyserię odpowiadać będzie Alan Taylor, mający w swoim dorobku m.in. dziewięć odcinków "Rodziny Soprano", ale też odcinki "Mad Men" i "Gry o tron". Zdjęcia do "The Many Saints of Newark" rozpoczną się w tym roku, więc premiery filmu możemy spodziewać się prawdopodobnie w 2020.

"Rodzina Soprano" dostępna jest w serwisie HBO GO.