Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2018

"Wspaniała pani Maisel" (Fot. Amazon)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. "Outlander" (powrót na listę)

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" (Fot. Starz)

Od przybycia Brianny (Sophie Skelton) do Inverness, aż po rodzinne spotkanie Fraserów w Wilmington – "Outlander" w grudniu zaliczył szereg świetnych odcinków, w których były emocje, przygody, niebezpieczeństwa i kolejne kraciaste suknie. Czyli wszystko to, za co melodramat telewizji Starz uwielbiamy.

Oglądaliśmy, jak swego rodzaju nostalgiczna podróż Brianny przez XVIII-wieczną Szkocję śladami własnej matki zamienia się w niebezpieczną wyprawę do amerykańskich kolonii, a Roger (Richard Rankin) podąża za swoją dziewczyną, w międzyczasie wplątując siebie i ją w nieprzyjemną historię ze Stephenem Bonnetem (Edward Speleers), łotrem, jakiego w "Outlanderze" nie było od czasów Black Jacka. Relacja córki Fraserów z konserwatywnym szkockim historykiem to jeden wielki fajerwerk. W bardzo krótkim czasie przerobiliśmy pogoń po całym świecie, szybkie zaślubiny, seks, kłótnię, spotkanie z piratem i gwałt, a potem jeszcze niechcianą ciążę i tragicznie zakończone nieporozumienie.

To bardzo dużo jak na jeden serial, na dodatek taki, który jest z nami od czterech sezonów. Niemniej jednak przyznaję, że "Outlander" znów mnie wkręcił tak jak kiedyś, a przyczyny upatruję mniej w Jamiem, Claire i przygotowaniach do amerykańskiej rewolucji, a bardziej właśnie w szaleństwach panny Brianny, która odziedziczyła po swoim prawdziwym ojcu więcej, niż by (w tym momencie) chciała. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA