Prequel "Gry o tron" złapał opóźnienie. Kiedy wystartują zdjęcia do nowego serialu?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Prace nad spin-offem "Gry o tron" miały startować jeszcze tej zimy, ale już złapano opóźnienie. Kiedy rozpocznie się produkcja niezatytułowanego jeszcze serialu z Naomi Watts w roli głównej?

Jeszcze niedawno Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, zapewniał, że prace nad pilotem prequela "Gry o tron" rozpoczną się w pierwszym kwartale 2019 roku, teraz delikatnie koryguje swoją wypowiedź. Nie w lutym i nie na wiosnę. Zdjęcia do nowego serialu o Westeros ruszą na początku lata.

Co na razie wiadomo o niezatytułowanej produkcji opartej na świecie stworzonym przez Georga R.R. Martina? Reżyserią zajmie się S.J. Clarkson ("Jessica Jones"), w obsadzie pojawią się się Naomi Watts ("King Kong"), Josh Whitehouse ("Poldark") oraz Toby Regbo ("Reign"), Ivanno Jeremiah ("Humans"), Georgie Henley ("Opowieści z Narnii"), Naomi Ackie ("Star Wars: Episode IX"), Denise Gough ("The Fall"), Jamie Campbell Bower ("Will") i Sheila Atim ("Harlots").

Władze HBO nie zdradziły ani słowa na temat tego, gdzie serial będzie kręcony, wyręczył je jednak "Belfast Telegraph" zapowiadając, że zdjęcia będą powstawać na Teneryfie, w studiu w Belfaście i Irlandii Północnej.

Gra o tron sezon 8 bran nocny król

Oficjalny opis prequela "Gry o tron" nadal pozostaje tajemniczy:

Serial jest kroniką upadku świata od złotej Ery Herosów do jego najmroczniejszej godziny. I tylko jedną rzecz wiemy na pewno: od przerażających sekretów z historii Westeros aż po prawdziwe pochodzenie białych wędrowców; od tajemnic Wschodu do Starków z legend... to nie jest historia, którą myślimy, że znamy.

George R.R. Martin obiecuje, że serial pokaże inne oblicze Westeros, czyli bez Królewskiej Przystani, bez Żelaznego Tronu i bez Targaryenów. Za to z rosnącą w siłę Valyrią.

Kiedy zobaczymy prequel "Gry o tron"? Bloys zapowiada, że na pewno nie szybciej niż rok po zakończeniu serialu-matki. Zatem w teorii byłoby to już możliwe w 2020 albo 2021 roku.

"Gra o tron" dostępna jest w serwisie HBO GO. 8. sezon startuje 15 kwietnia.