George Clooney wraca do telewizji w "Paragrafie 22". Zwiastun i data premiery miniserialu Hulu

"Paragraf 22" (Fot. Hulu)

0

Nowa adaptacja powieści Josepha Hellera w gwiazdorskiej obsadzie będzie miała premierę jeszcze tej wiosny. Zobaczcie zwiastun "Paragrafu 22".

George Clooney, Kyle Chandler, Hugh Laurie i Christopher Abbott. Hulu zebrało znakomitą obsadę do swojej ekranizacji satyrycznej powieści "Paragraf 22" autorstwa Josepha Hellera. Amerykańska platforma zaprezentowała pierwszy zwiastun swojej wersji dzieła Hellera, która jest drugą adaptacją po filmie z 1970 roku w reżyserii Mike'a Nicholsa.

Głównym bohaterem osadzonego w czasach II wojny światowej "Paragrafu 22" jest bombardier John Yossarian (Abbott), stacjonujący ze swoją jednostką we Włoszech. Młodego żołnierza coraz bardziej frustruje liczba misji, którą musi ukończyć, aby wrócić do domu ze służby, ale jego prawdziwą bolączką staje się paradoksalny przepis z tytułu – paragraf 22. Wedle niego, członkowie armii mogą wnieść o wcześniejsze zwolnienie ze służby powołując się na chorobę psychiczną, ale fakt, że składa się zaświadczenie, świadczy o tym, że żołnierz jest przy zdrowych zmysłach.

W roli przełożonego Yossariana, pułkownika Cathcarta, zobaczymy Kyle'a Chandlera. Hugh Laurie pojawi się na ekranie jako Major de Coverley, a George Clooney zagra Scheisskopfa. Wszystkich możecie zobaczyć na zdjęciach opublikowanych już wcześniej oraz w świetnie prezentującym się zwiastunie produkcji.

Hulu pokaże wszystkie sześć odcinków miniserialu w piątek 17 maja. George Clooney, Ellen Kuras ("Legion") i Grant Heslov ("Człowiek, który gapił się na kozy") wyreżyserują po dwa odcinki "Paragrafu 22". Scenariusz miniserialu stworzyli David Michôd ("War Machine") oraz Luke Davies ("Lion").

"Paragraf 22" będzie dostępny w Polsce w HBO GO.