Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Detektyw" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

HIT TYGODNIA: Komedia czasów #MeToo w "Na wylocie"

"Crashing" (Fot. HBO)

"Crashing" (Fot. HBO)

Kolejny tydzień, kolejny hit, za który Pete Holmes może podziękować swojej serialowej partnerce. Tym razem nie chodzi jednak o Kat (zaliczyła tu tylko krótki i nie do końca udany seks przez telefon), lecz o Ali (Jamie Lee), z którą nasz bohater udał się na weekendowy występ w Jersey. No i po części o Jasona (świetny Dov Davidoff), którego mizoginiczne "popisy" były pretekstem do przyjrzenia się komedii w czasach poprawności politycznej.

Czy może raczej w czasach normalności, do której ludzie tacy jak Jason jeszcze nie przywykli, zamiast tego robiąc z siebie ofiary, bo wiecie, niełatwo jest dziś być białym facetem. Jasne. Jak widać po "MC, Middle, Headliner" znacznie trudniej jednak o bycie dobrym komikiem, a co dopiero po prostu przyzwoitym facetem. Jason w pełni zasłużył sobie więc na zrujnowany set, brutalnego kosza od kelnerki i wreszcie gorzkie słowa prawdy od Ali. I żal tylko trochę Pete'a, jak zwykle obrywającego rykoszetem.

Na pocieszenie dla niego trzeba jednak powiedzieć, że został bez wątpienia wygranym całej tej niezręcznej sytuacji. W końcu główna atrakcja wieczoru nawet w takim miejscu jak Chuckle Shack to nie byle co. Chrześcijański tour też nie. Czasy się wszak zmieniają i wygląda na to, że Pete Holmes może do nich naprawdę dobrze pasować. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA