Nasz top 10: Najlepsze seriale lutego 2019 roku

"Russian Doll" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. One Day at a Time (powrót na listę)

"One Day at a Time" (Fot. Netflix)

"One Day at a Time" (Fot. Netflix)

Jeśli najnowszy "One Day at a Time" miałby być równocześnie ostatnim (chociaż mamy nadzieję, że nie), to serial Glorii Calderon Kellett i Mike'a Royce'a odejdzie w doskonałej formie. 3. seria różni się od poprzedniej rozłożeniem akcentów, ale to nie znaczy, że jest słabsza.

Odsunięcie na dalszy plan politycznych i społecznych wątków pozwoliło twórcom tym razem zająć się głównie prywatnymi historia bohaterów. Mniej było niestety Rity Moreno w roli Lydii, ale za to inni aktorzy mogli dać z siebie więcej, pogłębiając postacie lub konsekwentnie kontynuując ich losy.

Wiedzieliśmy już, że Penelope (Justina Machado) to bohaterka, której historia niesamowicie nas wciąga, chociaż mniej może w wątkach romansowych, a bardziej w zmaganiach z licznymi obowiązkami i depresją. W tej serii zaproponowano świetny odcinek dotyczący ataków paniki ("Anxiety"}, a przy tym postawiono na postępy Penelope w zrozumieniu członków rodziny i samej siebie. Zdecydowano się na podkreślenie jej empatii i wytrwałości, odsuwając na dalszy plan zainteresowanych nią mężczyzn.

Ciekawe wątki dostały też dzieci Penelope. Elena (Isabella Gomez), zwłaszcza w jednym z najlepszych w serii odcinków, The First Time", nie jest już chodzącym stereotypem, a Alex (Marcel Ruiz) uczy się odpowiedzialności i radzenia sobie w skomplikowanym świecie nowych oczekiwań wobec mężczyzn. Nic jednak nie przebiło tego, jak poruszająco poprowadzono historię Schneidera (Todd Grinnell). Kiedyś komiczny przerywnik, dziś pełnokrwista postać zmagająca się z okropnym ojcem i nawrotem alkoholizmu.

Dostaliśmy kolejną dawkę ciepła, mądrych rozmów, świetnych występów gościnnych (w 3. serii pojawiła się między innymi Gloria Estefan ), niegłupiego humoru i wyjątkowego klimatu, który pozwolił "One Day at a Time" zdecydowanie przerosnąć formułę tradycyjnego sitcomu. Chcielibyśmy więcej, ale w razie czego cieszmy się, że w ogóle mogliśmy poznać Alvarezów i ich przyjaciół. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA