Neil Gaiman zapowiada, że pojawi się gościnnie w "Dobrym omenie". Autor wystąpi w roli... królików

"Dobry omen" (Fot. Amazon Prime Video)

Współautor powieści "Dobry omen" ujawnił, że zobaczymy go na ekranie w serialowej adaptacji. Produkcja upamiętni także zmarłego w 2015 roku Terry'ego Pratchetta.

Uczestnicy festiwalu SXSW w Austin mieli już okazję zobaczyć pierwsze 20 minut "Dobrego omenu" przed światową premierą pod koniec maja. Jeśli już macie pytania co do kontynuacji, Neil Gaiman, jeden z autorów powieści obok Terry'ego Pratchetta, od razu zapewnia, że sześcioodcinkowy sezon będzie jedyną serią i nie powinniśmy się spodziewać dalszych części. Ale możemy za to oczekiwać, że sam autor pojawi się na ekranie jednego z odcinków.

Neil Gaiman mówi, kiedy zobaczymy go w serialu

Odpowiadając na Twitterze na pytania fanów "Dobrego omenu", Neil Gaiman potwierdził, że wystąpi gościnnie w czwartym odcinku serialu. Autor zapowiadział, że powinniśmy szukać go w scenie w małym kinie, w którym Crowley (David Tennant) ogląda kreskówkę o królikach. Gaiman pojawi się nie tylko jako pijany do nieprzytomności widz na sali, ale też usłyszymy go jako głos wszystkich króliczków.

Dobry omen upamiętni Terry'ego Pratchetta

Terry Pratchett, czyli drugi autor "Dobrego omenu", który zmarł w 2015 roku, również na swój sposób zagości w serialowej adaptacji. Jedna fanka próbowała dociec, czy kapelusz, który Azirafal (Michael Sheen) nosi w zwiastunie serialu należał do Pratchetta. Gaiman przyznał, że choć nie jest to ten sam kapelusz, serial znalazł inny sposób na upamiętnienie autora.

– To jest akurat kapelusz Azirafala w 1941, kiedy ludzie rzeczywiście je nosili, ale kapelusz Terry'ego wisi w księgarni Azirafala razem z jego szalikiem. Powiesiliśmy je w księgarni tak, żeby Terry zawsze tam już był – powiedział Gaiman.

Dobry omen pojawi się 31 maja w Amazon Prime Video

REKLAMA