"The Walking Dead" z kolejnym spin-offem! O czym opowie nowy serial?

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Serialowe uniwersum "The Walking Dead" będzie jeszcze większe. Stacja AMC zapowiadziała kolejny spin-off, który skupi się na najmłodszym pokoleniu w świecie po apokalipsie.

Kolejne gwiazdy "The Walking Dead" mogą opuszczać serial-matkę, ale telewizyjny świat apokalipsy zombie ani trochę nie przestaje się rozrastać. Stacja AMC właśnie ogłosiła, że zamówienie na 10 odcinków dostał kolejny spin-off produkcji, który odkryje nowy fragment świata opartego na komiksach Roberta Kirkmana.

O czym będzie nowy spin-off The Walking Dead?

Jak zapowiada AMC, nowy serial opowie o "dwóch młodych protagonistkach i skupi się na pierwszym pokoleniu, które dojrzewało w świecie apokalipsy, jakim go znamy. Niektórzy staną się bohaterami, inni złoczyńcami. Ostatecznie, wszyscy zostaną na zawsze odmienieni. Dojrzali i trwający w swoich tożsamościach, dobrzy i źli."

Twórcami kolejnego spin-offu są odpowiadający za całe uniwersum Scott M. Gimple oraz scenarzysta "The Walking Dead" Matt Negrete. W oświadczeniu z okazji zamówienia serialu Gimple przyznał, że "pokazanie widzom nieznanego fragmentu świata "The Walking Dead" przesiąkniętego nową mitologią to wspaniały sposób na świętowanie "Dekady Trupów" w telewizji i ponad 15 lat genialnego komiksu Roberta Kirkmana".

Co czeka w przyszłości uniwersum The Walking Dead?

Nowy spin-off będzie już kolejną produkcją osadzoną w świecie "The Walking Dead" po "Fear The Walking Dead", który wraca w te wakacje z 5. sezonem. Produkcja nowego tytułu ma ruszyć jeszcze tego lata i zadebiutować na antenie AMC w 2020 roku.

Jeśli trzy seriale ze świata "Żywych trupów" to dla was nadal mało, to stacja dodatkowo ogłosiła wcześniej, że w planach jest trylogia filmów kontynuująca losy Ricka Grimesa. Andrew Lincoln, dla którego rola w poprzedniej serii była pożegnaniem z serialem, ma powrócić w filmach, których produkcja ruszy jeszcze w tym roku.

The Walking Dead dostępne jest na Netfliksie (sezony 1-8) i HBO GO (sezony 1-2)

REKLAMA