Ekipa "Wiedźmina" rozgościła się w Ogrodzieńcu. Fanowskie nagranie pokazuje serialową Triss w akcji

Triss z Wiedźmina (Fot. CD Projekt)

0

Wczorajsze nieoficjalne doniesienia się potwierdziły: selfie z Ogrodzieńca wrzuciła showrunnerka "Wiedźmina", a fani dodali nagranie "zza płotu", pokazujące serialowe czarodziejki.

Zaledwie wczoraj pisaliśmy, że ekipa "Wiedźmina" prawdopodobnie jest w Ogrodzieńcu, a dziś już mamy potwierdzenia z każdej strony. Jurajski zamek, położony w pobliżu Zawiercia w woj. śląskim, rzeczywiście stał się na kilka dni planem zdjęciowym serialu Netfliksa. Selfie z Ogrodzieńca dziś rano wrzuciła showrunnerka "Wiedźmina", Lauren S. Hissrich.

Serial Wiedźmin kręcony w Ogrodzieńcu

Ale na tym oczywiście nie koniec. Choć plan serialu jest dobrze chroniony, polscy fani znaleźli sposób, żeby podejrzeć ekipę zza płotu. Na Reddicie pojawiło się nagranie, pokazujące, co się dzieje przed kamerami: Anna Schaffer jako Triss Merigold i MyAnna Burning w kostiumie Tissaii de Vries spacerują pod zamkiem. Jeśli nie działa wam wideo na podglądzie, kliknijcie post i przejdźcie na Reddit.

Anna Shaffer as Triss spotted in Ogrodzieniec castle - more footage soon from r/netflixwitcher

Nagranie zawdzięczamy użytkownikowi Reddita o nicku Eryk0201, który obiecuje, że będzie więcej. Pojawiają się także na Reddicie rozmaite zdjęcia z planu i jego okolic – jeśli chcecie być na bieżąco, zaglądajcie tutaj.

Wiedźmin – szczegóły na temat serialu Netfliksa

Zgodnie z oficjalnym opisem, serialowy "Wiedźmin" będzie opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Serialowy "Wiedźmin" będzie liczył 8 odcinków, z których połowę (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow ("House of Cards", "Gra o tron"). Główną rolę zagra Henry Cavill, a poza tym zobaczymy m.in. Freyę Allan ("Wojna światów", "Kraina bezprawia") w roli Ciri i Anyę Chalotrę ("A.B.C.", "Wanderlust") jako Yennefer. Więcej o obsadzie serialu pisaliśmy tutaj.

Wiedźmin – kiedy premiera serialu na Netfliksie?

Netflix nie podaje jeszcze żadnej konkretnej daty premiery "Wiedźmina", ale serial prawdopodobnie zobaczymy jeszcze w 2019 roku.