"Chirurdzy" dostali zamówienie na dwa kolejne sezony. Co dalej z kontraktem Ellen Pompeo?

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

0

Choć Ellen Pompeo sugerowała, że "Chirurdzy" powinni się wkrótce kończyć, na razie tak się nie stanie. Medyczny tasiemiec Shondy Rhimes dostał zamówienie na 16. i 17. sezon.

Co powiecie na jeszcze więcej "Chirurgów"? Jeden z najdłużej emitowanych seriali został przedłużony aż do roku 2021, czyli na sezony 16 i 17. I tak, pierwsze skrzypce wciąż będzie grać Ellen Pompeo.

Chirurdzy – będzie 16. i 17. sezon serialu

Choć 20-milionowy kontrakt odtwórczyni roli Meredith Grey miał zakończyć się w maju 2020 roku, tak się ostatecznie nie stanie. Aktorka przedłużyła go na kolejny rok, tym samym umożliwiając zamówienie nie jednego, a dwóch sezonów.

Nie zabraknie więc najważniejszej bohaterki, a dodatkowo awanse do głównej obsady dostała trójka aktorów: Chris Carmack (serialowy Link), Jake Borelli (Levi Schmitt) i Greg Germann (Thomas Koracick).

Chirurdzy sezon 16

Ellen Pompeo we wrześniu sugerowała, że być może 16 sezonów "Chirurgów" wystarczy, przynajmniej dla niej. W styczniu wypowiadała się już w nieco innym tonie.

– Wciąż powtarzam, że jestem gotowa iść dalej i chcę zakończyć przygodę z serialem, zanim oglądalność spadnie. Ale oglądalność nigdy nie spada! Troszkę spada, ale fakt, że wciąż jesteśmy serialem ABC nr 1, jest dość niesamowity. To świetna sprawa mieć taką oglądalność i być hitem w stacji ogólnodostępnej w dzisiejszym krajobrazie – mówiła w rozmowie z TVLine.

Aktorka podkreślała, że Chirurdzy" to po prostu dobre i stabilne miejsce pracy, nie tylko dla niej, ale także dla całej ekipy, która może zostać przez 10 miesięcy w Los Angeles. Dlatego nie tak łatwo z tego zrezygnować.

Kontrakt do 17. sezonu włącznie przedłużyła również showrunnerka serialu, Krista Vernoff, która jednocześnie dostała drugą pracę – będzie równolegle prowadzić produkcję "Station 19", strażackiego spin-offu "Chirurgów", który dostał zamówienie na 3. sezon.

Nowe odcinki Chirurgów w środy na FOX Polska

REKLAMA