Zakończyły się zdjęcia do 1. sezonu "Wiedźmina". Kiedy serial trafi na Netfliksa?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Trwające siedem miesięcy zdjęcia do "Wiedźmina" zostały oficjalnie zakończone. Informację przekazała showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich. Kiedy produkcja wyląduje na Netfliksie?

"Wiedźmin" jest jedną z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych produkcji. Serial fantasy oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego może wypełnić lukę po "Grze o tron". Rola tytułowego bohatera należy do Henry'ego Cavilla.

Zakończenie zdjęć na planie Wiedźmina

Zdjęcia do "Wiedźmina" rozpoczęły się siedem miesięcy temu i powstawały w wielu lokalizacjach – na Węgrzech, Wyspach Kanaryjskich, a także w Polsce w zamku Ogrodzieniec. Dzisiaj showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, poinformowała o zakończeniu prac na planie.

– I tak skończyliśmy sezon pierwszy! Zachwycona, dumna i zmęczona – napisała pod zdjęciem przedstawiającym ją i grafikę z wilkiem.

Wiedźmin – kiedy premiera serialu Netfliksa?

Koniec zdjęć na planie filmowym jest równoznaczny z rozpoczęciem postprodukcji. Netflix już wcześniej zdradził, że serial planowo pojawi się na platformie pod koniec roku, a z nieoficjalnych informacji serwisu Reccapped wiemy, że data premiery wyznaczona jest na 20 grudnia. To nie koniec, bo mówi się też, że zdjęcia do kolejnego sezonu ruszą pod koniec 2019 albo na początku 2020 roku.

Oficjalnie Netflix na razie nie potwierdza zamówienia dla 2. sezonu, nie ma też żadnych materiałów promocyjnych. Pozostaje nam zatem czekać na pierwsze teasery, trailery i wreszcie spoilery.