Lena Headey ujawnia, że z "Gry o tron" wycięto ważną i trudną scenę. Co miało spotkać serialową Cersei?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Ciąża Cersei z "Gry o tron" budziła sporo pytań, począwszy od tego, czy królowa naprawdę spodziewała się dziecka. Lena Headey ujawniła, że wycięto ważną i traumatyczną dla jej bohaterki scenę.

Pamiętacie zestawienie spoilerów, które wyciekły przed 7. sezonem "Gry o tron"? Sprawdziło się w zasadzie wszystko, z jednym wyjątkiem: Cersei Lannister rzeczywiście była w ciąży, ale nie poroniła. Na dodatek wątek prowadzono tak, że nie mieliśmy co do tej ciąży stuprocentowej pewności, przynajmniej dopóki nie potwierdził jej fragment scenariusza.

Gra o tron – Cersei miała poronić w 7. sezonie

Podczas Comic-Conu w Monachium Lena Headey ujawniła, że miało to wyglądać inaczej – dokładnie tak jak sugerowały przecieki. Cersei miała stracić dziecko. Scena została nakręcona, ale nigdy nie pojawiła się w serialu.

– Nakręciliśmy scenę, która nigdy nie pojawiła się w sezonie, a w której tracę dziecko. Był to naprawdę traumatyczny, świetny moment dla Cersei i nigdy nie ujrzał światła dziennego. A mnie naprawdę podobało się jego kręcenie i myślałam, że mógł się jej przysłużyć w inny sposób – powiedziała aktorka.

Gra o tron Cersei

Jak pewnie pamiętacie, w 7. sezonie "Gry o tron" Cersei zaszła w ciążę ze swoim bratem Jaimem, co postrzegała jako szansę na nowy początek dla nich jako pary. Tyle że Jaime odwrócił się od niej i opuścił Królewską Przystań, po tym jak okazało się, że królowa oszukała Jona Snowa i Daenerys Targaryen, zapowiadając wysłanie swoich wojsk na pomoc w walce z Białymi Wędrowcami.

Fani zaczęli się zastanawiać, czy ciąża była prawdziwa, czy może Cersei ją wymyśliła, żeby manipulować swoim bratem. Potem zresztą użyła jej do manipulacji Euronem Greyjoem. Sprawa była o tyle zastanawiająca, że czas mijał, a ciąży nie było widać.

Gdyby Cersei poroniła, odbieralibyśmy ten wątek zupełnie inaczej. Inny byłby także wydźwięk finałowej sceny Cersei, w której zginęła w upadającej Czerwonej Twierdzy w ramionach Jaimego. Lena Headey ostatnio przyznała, że chciała lepszej śmierci dla swojej bohaterki. Ale wszystko wskazuje na to, że błędy popełniono już wcześniej.

Gra o tron jest dostępna w HBO GO

REKLAMA