Akcje fanów "Lucyfera" już nic nie dadzą. Showrunnerka serialu tłumaczy, czemu 6. sezonu na pewno nie będzie

"Lucyfer" (Fot. FOX)

0

Fani "Lucyfera" rozpoczęli już kolejną akcję mającą na celu zmianę zdania Netfliksa odnośnie zakończenia serialu. Niestety, tym razem nie odniesie ona skutku. Dlaczego?

Nietrudno było przewidzieć, co wydarzy się, gdy Netflix ogłosi, że "Lucyfer" dostanie jeszcze jeden, ostatni sezon – fani serialu zaczną strajkować tak samo mocno, jak wówczas, gdy serial został skasowany przez telewizję FOX. Niestety, kolejna edycja akcji #savelucifer już nie da. Dlaczego?

Lucyfer – czy jest szansa na 6. sezon serialu?

FOX zdecydował się na skasowanie serialu po 3. sezonie, który zakończył się wielkim cliffhangerem. Twórcy nie byli świadomi tego, że odcinki, które zostały wyemitowane, będą zakończeniem całej historii o czarującym diable. Netflix zawczasu ogłosił zakończenie produkcji po piątej części, by dać jej fanom czas na oswojenie się z myślą o pożegnaniu się z Lucyferem Morningstarem.

Sytuację na swoim Twitterze wytłumaczyła Ildy Modrovich, połowa duetu showrunnerów serialu.

Jak napisała twórczyni w liście do fanów, informacja o tym, że Lucyfer kończy się z 5. sezonem wywołała dużo zamieszania. Wielu się zastanawia, czy powinni walczyć o więcej. Problem w tym, że petycja ws. 6. sezonu nic już nie zmieni. Decyzja została podjęta.

Rozmawialiśmy z naszymi partnerami z Netfliksa i Warner Bros., i musicie wiedzieć, że ta decyzja wynika z ogromnej troski i wielu przemyśleń. W rzeczywistości, powodem dla którego już ogłosili, że 5. sezon jednocześnie będzie ostatnim, jest świadomość jak bardzo oddanych i pełnych pasji fanów (i nas!) ma produkcja. Chcieli dać im (i nam!) czas na zaakceptowanie i oswojenie się z tą informacją, za co jesteśmy im niesamowicie wdzięczni.

Ale przede wszystkim, jesteśmy im wdzięczni za to, że dali nam w ogóle nowe życie. I szansę na zakończenie tej historii w taki sposób, na który zasługuje. I oczywiście, nic z tych rzeczy nie miałoby miejsca, gdyby nie WY. Nigdy nie przestaniemy za to dziękować. To było i jest bardzo piękne i wyjątkowe doświadczenie. Tak więc w imieniu obsady i Joego, czekamy z niecierpliwością na finałowy sezon! – napisała showrunnerka.

Finałowy sezon "Lucyfera" będzie liczyć 10 odcinków. Jego twórcy mają już pomysł na fabułę i pierwszą scenę, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie je zrealizują.

Lucyfer jest dostępny na Netfliksie