Emmy 2019: Nasze nominacje dla aktorek z seriali limitowanych i filmów TV

Fot. Hulu/Showtime/HBO

1 2 3 4 5 6 7

Joey King, The Act

"The Act" (Fot. Hulu)

"The Act" (Fot. Hulu)

Jedna z tych ról, za które posypią się nominacje do prestiżowych nagród, nawet jeśli serial w ostatecznym rozrachunku bardziej nas rozczarował, niż zachwycił. Trudno jednak przejść do porządku dziennego nad niesamowitą przemianą Joey King, która nie tyle zagrała Gypsy Blanchard, ile stała się nią. Pozwoliła sobie ogolić głowę, nosiła sztuczne zęby, zmieniła głos i po prostu została zupełnie inną osobą.

Oglądanie Gypsy najpierw jako dzieciaka dręczonego przez matkę, która jej wmawiała liczne choroby, a potem próbującej wyrwać się na wolność nastolatki, momentami było tak trudne, że miało się ochotę odwracać wzrok od ekranu. Zwłaszcza że "The Act" nie jest produkcją subtelną – przeciwnie, szedł na całość, pokazując patologiczne zachowania i matki, i córki, wychowanej z dala od normalnego świata.

Wszystko, co działo się na ekranie, było chore i niepokojące, a King odważnie w to weszła, pokazując, że nie boi się żadnych wyzwań aktorskich. W efekcie przyćmiła w serialu samą Patricię Arquette, mistrzynię tego typu przemian. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA