Fani naprawili zwiastun "Wiedźmina". Wystarczyła muzyka Percivala z gry – i mamy zupełnie inny klimat!

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Fanowska wersja zwiastuna "Wiedźmina" udowadnia, jak ważna jest muzyka dla budowania klimatu. Niby oglądamy to samo, ale wcale nie – taką moc mają Percival i Marcin Przybyłowicz.

W ten weekend Netflix pokazał zwiastun "Wiedźmina", który udowodnił, jaką drogą pójdzie ten serial: to ma być mainstreamowe fantasy, które zrozumie każdy widz. Niezwykłego klimatu próżno szukać. "Wiedźmin" wygląda i brzmi jak wszystko inne.

Wiedźmin – zwiastun serialu z muzyką Percivala

I o ile na wygląd fani zbyt wiele nie poradzą, brzmienie łatwo zmienić. Vladimir Tereshchenko wrzucił na YouTube ten sam zwiastun, tylko z zupełnie innym podkładem muzycznym. Zamiast standardowej hollywoodzkiej muzyki blockbusterowej wykorzystano kawałki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon autorstwa Marcina Przybyłowicza i zespołu Percival. Efekt? Zupełnie inny zwiastun!

W serialu Netfliksa słowiańskich nut raczej nie powinniśmy się spodziewać. Muzykę do "Wiedźmina" skomponują Sonya Belousova i Giona Ostinelli, którzy na liście dokonań mają m.in. soundtracki do serialowej "Mgły" na podstawie powieści Stephena Kinga i miniserii "The Romanoffs" Amazona.

Zgodnie z opisem od Netfliksa, serialowy "Wiedźmin" będzie pełną rozmachu opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Akcja dzieje się na Kontynencie, gdzie ludzie, elfy, wiedźminy, gnomy i potwory walczą o przetrwanie i gdzie dobro i zło nie dają się tak łatwo rozróżnić. Główne role grają Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Cholatra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri). 1. sezon będzie liczyć 8 odcinków

Wiedźmin – kiedy premiera serialu na Netflix?

Oficjalnej daty premiery "Wiedźmina" jeszcze nie ma, ale według nieoficjalnych informacji serial pojawi się na platformie Netflix 20 grudnia 2019.