Czy "Wielkie kłamstewka" powrócą z 3. sezonem? Szef HBO i ekipa serialu mówią, jakie są na to szanse

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

Jeśli waszą pierwszą myślą po finale 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" było: "dawać 3. sezon, ale już", wiedzcie, że może być z tym różnie. Oto co HBO i twórcy serialu mówią o kontynuacji.

"Wielkie kłamstewka" zakończyły się mocną sceną, którą można interpretować różnie – jako dobrą klamrę na zakończenie, nowe otwarcie, cliffhanger, po którym po prostu musi być ciąg dalszy. Co o tym sądzi nasz recenzent, przeczytacie tutaj, a tymczasem sprawdźmy, jakie są szanse na kontynuację serialu HBO.

Wielkie kłamstewka – czy będzie 3. sezon serialu?

Nicole Kidman o potencjalnym 3. sezonie "Wielkich kłamstewek" wypowiedziała się jeszcze przed premierą.

– Podoba nam się zakończenie 2. sezonu. Prawdopodobnie to będzie na tyle – stwierdziła, zaznaczając jednak, że po 1. sezonie mówiła tak samo.

David E. Kelley, twórca serialu, oznajmił z kolei na premierze, że 2. sezon był pisany "tak, jakby to był koniec". Podczas TCA Press Tour w lutym Kelley także mówił, że nie ma planu, aby robić 3. sezon.

– Myślę, że to będzie jedynka i dwójka. Podoba nam się to, jak zamknęliśmy 2. sezon, więc prawdopodobnie to będzie na tyle – powiedział.

"To samo mówiłeś ostatnio" – wytknęła mu Kidman, a Reese Witherspoon przytaknęła, że faktycznie tak było.

Wielkie kłamstewka sezon 3

Szef HBO o tym, czy Wielkie kłamstewka powrócą

HBO na pewno nie miałoby nic przeciwko kontynuacji jednego ze swoich najbardziej hitowych seriali, ale dyrektor programowy stacji również nie sądzi, żeby miała ona dojść do skutku. Jak powiedział Casey Bloys w rozmowie z TVLine:

– Kocham tę grupę ludzi – zrobiłbym z nimi wszystko. Ale rzeczywistość jest taka, że to jedne z najbardziej zajętych aktorek w Hollywood. Mamy umowy z niektórymi z nich — Nicole [Kidman] robi z nami kolejny serial ["The Undoing"]. Nie sądzę jednak, żeby to było realistyczne. Oczywiście gdyby wszyscy do mnie przyszli i powiedzieli, że zgrali swoje harmonogramy, to pewnie! Ale nie wydaje mi się, żeby to było realne.

Trochę nadziei na 3. sezon "Wielkich kłamstewek" daje najnowsza wypowiedź Kidman dla News Corp Australia.

– Myślę, że chcielibyśmy zrobić sezon 3, bo są na pewno pomysły. Ale zrobilibyśmy go bez niektórych osób, które były zaangażowane – w tym dzieci – powiedziała aktorka.

Wniosek? Jeśli "Wielkie kłamstewka" wrócą – a jest to bardzo duże "jeśli" – to mogą wyglądać zupełnie inaczej niż w dwóch pierwszych sezonach. I na pewno okres czekania na nowe odcinki byłby znacznie dłuższy, niż wynosi telewizyjny standard.

Wielkie kłamstewka są dostępne w HBO GO

REKLAMA