22 serialowe premiery, które zobaczymy w sierpniu

"Carnival Row" (Fot. Amazon Prime Video)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Carnival Row (nowość) – 30 sierpnia na Prime Video

Nowy serial Amazon Prime Video, który ma połączyć fantastykę, wiktoriański kryminał i opowieść o imigrantach w nieprzyjaznym społeczeństwie. Orlando Bloom i Cara Delevingne zagrają dość nietypową parę zakochanych. Ona to Vignette Stonemoss, skrzydlata wróżka-uchodźczyni, żyjąca w coraz bardziej niebezpiecznym mieście. On to Rycroft "Philo" Philostrate – człowiek, a dokładniej rozwiązujący mroczną sprawę detektyw policji.

Akcja serialu będzie rozgrywać się w wiktoriańskim mieście, do którego przybyło mnóstwo imigrantów – mitologicznych i fantastycznych stworzeń – po tym jak ich domy zostały podbite przez ludzi. Tytułowe Carnival Row to azyl dla rosnącej populacji, której coraz trudniej żyć w zgodzie z ludźmi.

W świecie, w którym wolność stworzeń do życia, miłości i latania jest coraz mocniej ograniczana, a społeczeństwo staje się bardziej nietolerancyjne, Philo i Vignette wplątują się w niebezpieczny romans. Vignette skrywa sekret, który mogłby zagrozić Philo podczas jego najważniejszej sprawy z dotychczasowych – zagadki serii brutalnych morderstw, która może zagrozić niestabilnemu pokojowi w mieście.

Oprócz wyżej wymienionego duetu w "Carnival Row" wystąpi także m.in. David Gyasi ("Containment") jako Agreus, zamożny faun, który wprowadza się do bogatej dzielnicy ludzi, próbując sprzeciwić się społecznej hierarchii. Karla Crome ("Under the Dome") zagra Tourmaline, błyskotliwą wróżkę-poetkę, która musiała opuścić swój kraj, kiedy wybuchła w nim wojna.

Indira Varma ("Gra o tron") wcieli się w Piety Breakspear, arystokratyczną i przebiegłą głowę potężnego rodu The Burgue, który włada miastem. Z kolei Tamzin Merchant ("Salem") zagra Imogen Spurnrose, młodą kobietę, która w Agreusie widzi okazję do odwrócenia losu jej podupadającej magnackiej rodziny.

Twórcami "Carnival Row" są René Echevarria ("The 4400") i Travis Beacham ("Pacific Rim"). 1. sezon serialu będzie liczyć 8 odcinków.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
REKLAMA