22 serialowe premiery, które zobaczymy w sierpniu

"Carnival Row" (Fot. Amazon Prime Video)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Nasi chłopcy (nowość) – 13 sierpnia w HBO

10-odcinkowy miniserial HBO, opowiadający prawdziwą historię, do jakiej doszło kilka lat temu w Strefie Gazy. Zobaczymy w nim wydarzenia związane z morderstwem Muhammada Abu Khdeira i historię wszystkich zaangażowanych w nie osób – zarówno Arabów, jak i Żydów – których życie nigdy potem nie było już takie samo.

Akcja "Naszych chłopców" będzie się rozgrywać latem 2014 roku, gdy trzech żydowskich nastolatków zostało porwanych i zamordowanych przez bojowników Hamasu, co wywołało szok i wściekłość w Izraelu. Dwa dni później, w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy, znalezione zostało spalone ciało palestyńskiego nastolatka ze wschodniej części miasta – Mohammeda Abu Khdeira.

W następstwie tego wydarzenia agent Shin Bet (izraelskich służb specjalnych) podejmuje śledztwo w sprawie morderstwa, a rodzice zabitego nastolatka rozpoczynają długą i bolesną walkę o sprawiedliwość oraz pocieszenie. W tle tego wszystkiego zobaczymy z kolei wybuchający z nową siłą konflikt izraelsko-palestyński.

Serial został nakręcony w Izraelu i jest koprodukcją Keshet Studios oraz HBO. Twórcami są Hagai Levi ("The Affair", "Terapia"), Joseph Cedar ("Przypis") i Tawfik Abu-Wael ("Pragnienie").

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
REKLAMA