5. sezon "Peaky Blinders" wreszcie ma datę premiery. Wypuszczono także serię zdjęć z nowych odcinków

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Czekanie na powrót "Peaky Blinders" już prawie się skończyło! Telewizja BBC podała datę premiery 5. sezonu i zaprezentowała przepiękne nowe kadry z serialu. Co słychać u Tommy'ego i spółki?

"Peaky Blinders kazało czekać na swój powrót blisko dwa lata, ale na szczęście czekanie dobiega już końca. 5. sezon wystartuje w Wielkiej Brytanii 25 sierpnia na kanale BBC One. Na razie nie wiadomo, która stacja i kiedy pokaże nowe odcinki w Polsce.

Peaky Blinders – zdjęcia z 5. sezonu serialu

Wraz z datą premiery telewizja BBC wypuściła serię zdjęć z 5. sezonu "Peaky Blinders". Mamy wyelegantowanego Tommy'ego Shelby'ego (Cillian Murphy), jak zawsze gotowego do akcji, i ciotkę Polly (Helen McCrory) w męskim stroju i pozie zdradzającej pewność siebie.

Peaky Blinders sezon 5 kiedy premiera

Peaky Blinders sezon 5 kiedy premiera

Pojawia się debiutujący w 5. sezonie Sam Claflin ("Hunger Games"), którego zobaczymy w roli brytyjskiego faszysty Oswalda Mosleya. Ten niebezpieczny człowiek to w świecie "Peaky Blinders" również elegant, tyle że w czarnej koszuli.

Peaky Blinders sezon 5 kiedy premiera

Peaky Blinders sezon 5 kiedy premiera

Tommy pozna w tym sezonie Mosleya i stanie w pewnym momencie przed wyborem, czy do niego dołączyć, czy mu się sprzeciwić. Na zdjęciach widzimy go na marszu antyfaszystowskim.

Peaky Blinders sezon 5 kiedy premiera

Peaky Blinders sezon 5 kiedy premiera

Pojawiają się także nowi członkowie obsady, w tym Emmett J Scanlan ("Hollyoaks") jako Billy Grade, którego widzimy w towarzystwie Finna Shelby'ego i Isiaha (Daryl McCormack).

Peaky Blinders sezon 5 kiedy premiera

Tymczasem Michael Gray (Finn Cole) spędza czas z niejaką Giną Gray, którą zagra Anya Taylor-Joy.

Peaky Blinders sezon 5 kiedy premiera

Na koniec jeszcze zdjęcie sugerujące kolejne powroty. W 5. sezonie "Peaky Blinders" na pewno pojawią się Ned Dennehy (serialowy Charlie Strong), Ian Peck (Curley), Packy Lee (Johnny Dogs), Benjamin Zephaniah (Jeremiah Jesus) i Aidan Gillen (Aberama Gold).

Peaky Blinders sezon 5 kiedy premiera

Peaky Blinders – o czym będzie 5. sezon serialu?

Akcja 5. sezonu "Peaky Blinders" – którego pełny zwiastun znajdziecie tutaj – będzie się działa w latach 30., a wśród tematów poruszonych w serialu znajdzie się kryzys gospodarczy, jak również nasilanie się nastrojów faszystowskich w Europie i Wielkiej Brytanii.

Wszystko zacznie się od krachu na Wall Street w 1929 roku, będącego początkiem Wielkiego Kryzysu. Okazje i nieszczęścia są wszędzie. I coś w tym stylu pojawia się też w życiu Tommy'ego Shelby'ego, który poznaje Mosleya, charyzmatycznego polityka ze śmiałą wizją dla Wielkiej Brytanii. To, jak odpowie na jego propozycję, będzie miało wpływ nie tylko na przyszłość jego rodziny, ale także całego narodu.

Jak zapewnił Steven Knight, twórca serialu, tematyka 5. sezonu "Peaky Blinders" jest bardzo aktualna, co jest "niefortunne dla świata i szczęśliwe dla nas".

– Rzeczy, które miały miejsce w czasie, kiedy dzieje się akcja tego sezonu, mają niewiarygodne znaczenie dla tego, co się dzieje teraz: wzrost nastrojów populistycznych, faszyzmu, rasizmu. Mam nadzieję, że ludzie wyciągną wnioski, widząc konsekwencje tego, co się wydarzyło poprzednio. Dziewięć lat później była wojna światowa. Ludzie mogą myśleć, że to szaleństwo albo że to zmyślamy. Ale język i wyrażenia są takie same. To dość przerażające – powiedział twórca serialu.

Oswald Mosley nie jest postacią fikcyjną. To prawdziwy lider brytyjskich faszystów z lat 30. i 40., który powołał do życia bojówki regularnie ścierające się z komunistami i Żydami. Co prawdopodobnie także zobaczymy w 5. sezonie "Peaky Blinders".

Peaky Blinders sezon 5 – premiera w UK 25 sierpnia

REKLAMA