Najlepsze seriale komediowe wszech czasów – ranking czytelników Serialowej. Zapraszamy do głosowania!

TBBT/Przyjaciele/The Office (Fot. CBS/NBC)

0

Za chwilę w Comedy Central rusza wielkie świętowanie 25-lecia "Przyjaciół", a my z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, jakie są wasze ulubione seriale komediowe. Zapraszamy do głosowania!

Ostatnio na Serialowej było niewiele okazji, żeby zagłosować na ulubione seriale, więc postanowiliśmy to zmienić, przy okazji odświeżając nasz zapomniany cykl Kultowe seriale. W kolejnych tygodniach będą ukazywać się u nas rankingi najlepszych seriali stworzone przez was, na tej samej zasadzie, co Serial roku. A my postaramy się przybliżyć zwycięskie produkcje osobom, które jeszcze nie miały okazji ich zobaczyć.

Najlepsze seriale komediowe – głosowanie

Cykl otwiera głosowanie na najlepsze seriale komediowe. Organizujemy je razem z Comedy Central, które w najbliższych dniach będzie hucznie obchodzić 25-lecie "Przyjaciół". Wybierać możecie nie tylko najbardziej kultowe sitcomy, ale też produkcje niszowe, stare, zapomniane albo dla odmiany nowe i popularne ostatnio. Możecie także głosować na komediodramaty i produkcje animowane.

Zasady głosowania: każdy z was może podać od jednego do trzech tytułów seriali, które waszym zdaniem są najlepszymi komediami w historii telewizji. Kolejność bez znaczenia – każdy serial, na który zagłosujecie, dostanie jeden punkt. Jeśli zagłosujecie na więcej seriali, wybierzemy trzy pierwsze z listy. Jedna osoba nie może zagłosować trzy razy na jeden serial – ten sam tytuł powtórzony trzykrotnie zostanie policzony jako jeden głos. Głosować możecie także na Facebooku, również podając trzy tytuły pod odpowiednim postem.

Głosowanie kończymy 31 sierpnia o godz. 23:59. Lista najlepszych seriali komediowych według czytelników Serialowej zostanie opublikowana na początku września. Zastanówcie się dobrze, na jakie tytuły głosujecie, bo to jedyna szansa. Potem już przejdziemy do innych rankingów.

Przyjaciele serial Comedy Central

A jeśli uwielbiacie "Przyjaciół", donosimy, że Comedy Central szykuje atrakcje dla fanów tego serialu na 25-lecie. Od 23 sierpnia do 1 września w Centrum Praskim Koneser w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce Friendsfest. Na fanów będzie czekać scenografia odtworzona w pełnej zgodności z serialem – będziecie mogli zobaczyć mieszkanie Moniki, zaśpiewać "Smelly Cat", zrobić sobie zdjęcie na serialowej kanapie, a także odtworzyć osobiście kultowe momenty z "Przyjaciół".

W festiwalowym tygodniu Comedy Central będzie także emitować specjalne, tematyczne maratony "Przyjaciół". Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. najlepsze odcinki o jedzeniu, odcinki z udziałem gwiazd specjalnych czy najlepszy sceny z Central Perku. Dokładny plan poniżej.

Maratony w Comedy Central na 25-lecie Przyjaciół

"Coś na ząb" – 26 sierpnia, poniedziałek, godz. 18:00
"Cudownych rodziców mam" - 27 sierpnia, wtorek, godz. 18:00
"Byli minęli" – 28 sierpnia, środa, godz. 18:00
"Nadchodzi panna młoda" – 29 sierpnia, czwartek, godz. 18:00
"Aleja gwiazd" – 30 sierpnia, piątek, godz. 18:00
"Spotkajmy się w Central Perku" – 31 sierpnia, sobota, godz. 10:30
"Monica i Rachel zapraszają do siebie" – 1 września, niedziela, godz. 10:30