Zobaczcie klip z premiery 5. sezonu "Peaky Blinders". Tommy Shelby w wyjątkowo wybuchowej sytuacji

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

0

Twórca "Peaky Blinders" zapowiedział 5. sezon jako najlepszy z dotychczasowych. Czy to się sprawdzi, zobaczymy, a już wiemy jedno: napięcia nie będzie brakowało, i to od pierwszego odcinka.

Już za chwilę wraca z 5. sezonem "Peaky Blinders", a na razie BBC podzieliło się mrocznym, klimatycznym klipem z premiery. Tommy Shelby (Cillian Murphy) po raz kolejny znalazł się w śmiertelnie niebezpiecznej sytuacji. Jak z tego wybrnie?

Peaky Blinders – klip z premiery 5. sezonu

Widzimy Tommy'ego, jak idzie przez pole w kierunku krzyża, na którym ktoś wisi. Okazuje się, że to kukła z doczepionym listem do świeżo upieczonego parlamentarzysty z Birmingham: "Spójrz na ziemię i zobacz nasiona, które zasiałeś". Tommy patrzy i orientuje się, że ma do czynienia z iście wybuchową niespodzianką.

Tommy zaczyna ostrożnie się wycofywać i wszystko zmierzałoby w kierunku szczęśliwego zakończenia, gdyby na polu (minowym) nie pojawił się jego syn Charlie. Czy 5. sezon "Peaky Blinders" powita nas tak mocną śmiercią? Tego nie możemy w tym momencie przewidzieć, ale jeśli jesteście ciekawi ciągu dalszego, prawdopodobnie powinniście przypomnieć sobie zwiastun.

Peaky Blinders – o czym będzie 5. sezon?

O 5. sezonie "Peaky Blinders" wiadomo, że akcja będzie się działa w latach 30., a wśród tematów poruszonych w serialu znajdzie się kryzys gospodarczy, jak również nasilanie się nastrojów faszystowskich w Europie i Wielkiej Brytanii.

Wszystko zacznie się od krachu na Wall Street w 1929 roku, będącego początkiem Wielkiego Kryzysu. Okazje i nieszczęścia są wszędzie. I coś w tym stylu pojawia się też w życiu Tommy'ego Shelby'ego, który poznaje Mosleya, charyzmatycznego polityka ze śmiałą wizją dla Wielkiej Brytanii. To, jak odpowie na jego propozycję, będzie miało wpływ nie tylko na przyszłość jego rodziny, ale także całego narodu.

Peaky Blinders sezon 5 – kiedy premiera?

Brytyjska premiera 5. sezonu "Peaky Blinders" będzie miała miejsce 25 sierpnia na BBC Two. Drugi odcinek będzie wyemitowany w poniedziałek 26 sierpnia, kolejne co niedziela. Światowej premiery na Netfliksie możemy się spodziewać 4 października.