Charles Manson z "Mindhuntera" kontra prawdziwy. Zobaczcie, jak serial odtworzył więzienny wywiad

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

0

Rozmowy z mordercami w serialu "Mindhunter" są inspirowane prawdziwymi. Zobaczcie, jak Damon Herriman odtwarza wywiad, którego udzielił Charles Manson australijskiej telewizji.

"Mindhunter" dba o szczegóły, inspirując serialowe wywiady przeprowadzane przez agentów Billa Tencha (Holt McCallany) i Holdena Forda (Jonathan Groff) prawdziwymi rozmowami z seryjnymi mordercami. Nie są one odtworzone w skali 1:1, ale – jak widzieliśmy na przykładzie Eda Kempera – serial bardzo wiele zapożycza z rzeczywistości.

Charles Manson z Mindhuntera kontra prawdziwy

Dokładnie tak samo jest w przypadku Charlesa Mansona (Damon Herriman). Jak udowadnia fanowskie zestawienie, wywiad z "Mindhuntera" jest zainspirowany rozmową z australijskim dziennikarzem z programu "60 Minutes". Manson odstawia podobny teatrzyk z siadaniem wyżej niż jego rozmówca i udziela podobnych – choć nie identycznych – odpowiedzi.

Damon Herriman, który zagrał Mansona dwa razy – w serialu Davida Finchera i filmie "Pewnego razu... w Hollywood" – zdradził w rozmowie z EW, że spędził pięć miesięcy, przygotowując się do tej roli. Słuchał w tym czasie taśm Mansona, oglądał wywiady z nim i robił, co się dało, żeby wiarygodnie odegrać go w dwóch wersjach: tej z lat 60. i późniejszej, z lat 80.

– Z fizycznej i wokalnej perspektywy, jeśli posłucha się Mansona z późnych lat 60., mówi lżejszym tonem, jest lekkość w jego głosie. Są online jego taśmy z przesłuchań w latach 1967-68, kiedy starał się o kontrakt muzyczny. Mówi tam dużo i brzmi zupełnie inaczej niż w wywiadach więziennych, które widzicie – opowiadał aktor.

Kim są pozostali mordercy z 2. sezonu "Minhuntera"? Pod linkiem znajdziecie zdjęcia i notki na temat każdego z nich.

Mindhunter jest dostępny w serwisie Netflix