Nowy "Westworld" krótszy niż wcześniejsze. Trzeci sezon będzie miał mniej odcinków

"Westworld" (Fot. HBO)

0

Mniej zagadkowy, łatwiejszy do śledzenia i krótszy niż poprzednie serie. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącym 3. sezonie "Westworld"?

"Ten sezon to trochę mniej zgadywanka, a trochę bardziej doświadczenia z hostami w końcu poznającymi swoich stwórców" – tak nadchodzący 3. sezon "Westworld" zapowiadał wcześniej współtwórca serialu Jonathan Nolan. Jak się okazuje, najnowsza seria ma być więc nie tylko łatwiejsza do śledzenia, ale i krótsza. The Wrap poinformował, że 3. seria "Westworld" będzie miała zaledwie 8 odcinków.

Westworld – 3. sezon będzie krótszy

Oba poprzednie sezony hitu HBO miały po 10 odcinków, więc na razie nie wiadomo, czy nowa seria spróbuje "nadrobić" skrócone zamówienie dłuższym czasem trwania cotygodniowych odsłon. Po widowiskowym zwiastunie możemy być co najwyżej pewni, że 3. seria "Westworld" pokaże świat hostów i ich twórców z kompletnie innego oblicza niż dotychczas.

Westworld sezon 3 krótszy

W nowych odcinkach mamy zobaczyć Dolores (Evan Rachel Wood) w prawdziwym świecie, po tym jak udało jej się wydostać z parku. W związku z tym będziemy mogli bliżej przyjrzeć się Ameryce przyszłości, w tym futurystycznemu Los Angeles. Ponadto, jeśli wierzyć zwiastunowi, twórcy "Westworld" znów zabiorą nas do innego parku, tym razem osadzonego w latach II wojny światowej, w którym obecnie przebywa Maeve (Thandie Newton).

Obok Wood i Newton, w 3. sezonie "Westworld" ponownie wystąpią na pewno Jeffrey Wright, Ed Harris oraz Tessa Thompson. Do obsady dołączy Aaron Paul jako budowlaniec z Los Angeles, którego historia krzyżuje się z podróżą Dolores. W nowym sezonie zobaczymy także m.in. Vincenta Cassela oraz Lenę Waithe.

Premiera 3. sezonu Westworld w 2020 roku w HBO