Najbardziej oczekiwane serialowe powroty jesieni 2019

Fot. AMC/Adult Swim/Netflix

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. Transparent (musicalowy finał) – premiera 27 września na Prime Video

Pozycja co do której mieliśmy pewne wątpliwości, a to dlatego, że "powrót" to w tym przypadku trochę za duże słowo. "Transparent" pojawi się bowiem na ekranach tylko na chwilę, by w dłuższym, musicalowym (!) odcinku pozamykać serialowe wątki. Gdyby więc chodziło o inny tytuł, raczej byśmy go tu nie wspomnieli. Ale… no właśnie, przecież to "Transparent", tu nie może być normalnie.

I pewnie nie będzie, choć mamy nadzieję, że nie z powodu przykrych okoliczności, w jakich będziemy się z produkcją Amazona żegnać. W końcu bardzo byśmy nie chcieli, by jeden z naszych ulubionych seriali ostatnich lat (nawet mimo zadyszki w 4. sezonie) miał się kojarzyć z wyrzuceniem Jeffreya Tambora w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne. Liczymy zatem, że Jill Soloway i reszta nie zawiodą, a trzeba przyznać, że musicalowy finał zdecydowanie brzmi jak coś z potencjałem na zostanie skuteczną odtrutką.

Zwłaszcza że do już nietypowych okoliczności dojdzie jeszcze żałoba – nie, nie po serialu, lecz uśmierconej poza ekranem Maurze, którą najbliżsi pożegnają we właściwym sobie, odlotowym stylu. No chyba że to po prostu Shelly (Judith Light) straciła rozum, czego też wykluczyć nie można. Tak czy siak wygląda na to, że będziemy świadkami czegoś absolutnie szalonego, kolorowego i oczywiście pełnego emocji, jak zawsze u Pfeffermanów. Jasne, wolelibyśmy ich w pełnym składzie i dłuższym wymiarze czasu, ale nie oszukujmy się – w jakiejkolwiek formie, to po prostu musi być obowiązkowy punkt tej jesieni. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA