Najbardziej oczekiwane serialowe powroty jesieni 2019

Fot. AMC/Adult Swim/Netflix

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. The Crown (sezon 3) – premiera 17 listopada na Netfliksie

Gdy serial z sezonu na sezon wymienia obsadę, raczej trudno spodziewać się po nim czegoś dobrego. Nie wyobrażamy sobie jednak, by akurat "The Crown" miało nam zafundować w związku z tym jakikolwiek spadek jakości. Ba, wszystko wskazuje na to, że od początku planowana zamiana wyjdzie produkcji Netfliksa na dobre. W końcu z całym szacunkiem do Claire Foy, Matta Smitha i Vanessy Kirby, ale trio Olivia Colman, Tobias Menzies i Helena Bonham Carter robi pod każdym względem większe wrażenie.

Nawet patrząc tylko na zdjęcia promocyjne, bo poza nimi i teaserem z nowym wcieleniem królowej Elżbiety II w roli głównej, nie mamy jeszcze niestety nic więcej. Inna sprawa, że to w zupełności wystarcza, by "The Crown" z miejsca wylądowało w czubie naszego zestawienia. To po prostu jedna z tych telewizyjnych produkcji, obok których nie da się przejść obojętnie – i to nie tylko ze względu na niespotykany nigdzie indziej rozmach, ale też historię, za którą po niemal dwóch latach przerwy zdążyliśmy się już porządnie stęsknić.

Nie możemy się więc doczekać zarówno, by zobaczyć, jak wypadną znakomici aktorzy w rolach Elżbiety, Filipa i Małgorzaty, ale także ujrzenia kolejnej dekady z dziejów Wielkiej Brytanii pod rządami królowej. A ta, konkretnie lata 1964-1976, zapowiada się na skomplikowaną politycznie (będzie m.in. dekolonizacja Afryki i Karaibów oraz nowy premier Harold Wilson) i trudną dla rodziny królewskiej ze względu choćby na rosnące zainteresowanie mediów księciem Karolem (Josh O'Connor), który pozna w tym sezonie niejaką Camillę "jeszcze nie Parker Bowles" Shand (Emerald Fennell).

A to z całą pewności tylko ułamek atrakcji, jakie nas czekają. Nie wspominając nawet o kolejnej odsłonie serialu, która już powstaje, a w której zobaczymy m.in. Gillian Anderson jako Margaret Thatcher. Tak, wiem, że miało być o trzecim sezonie, ale co ja poradzę, że Netflix wyprzedza już samego siebie? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA