Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Katarzyna Wielka", "Peaky Blinders" i inne premiery

"Katarzyna Wielka" (Fot. Sky)

Podczas gdy w HBO rządzić będzie Katarzyna Wielka, na polskiego Netfliksa zawitają wreszcie chłopaki z "Peaky Blinders" z 5. sezonem. Jakie jeszcze seriale będą w najbliższym tygodniu?

Ponieważ w erze ponad 500 seriali rocznie, kolejnych klonów Netfliksa i coraz to wymyślniejszych sposobów dystrybucji niełatwo zorientować się w nowościach, do naszego tradycyjnego rozkładu jazdy na cały miesiąc dorzucamy krótsze tygodniowe przeglądy. Przedstawiamy w nich nowe seriale i nowe sezony, które są zaplanowane na kolejny tydzień. Tym razem premier jest prawie dwadzieścia, wśród nich "Katarzyna Wielka" w HBO GO i "Peaky Blinders" na Netfliksie.

Bless The Harts (nowość FOX) – 29 września w USA

"Bless The Harts" to nowa rodzinna komedia animowana FOX-a, która dołącza do niedzielnej ramówki. Serial opowiadać będzie o Hartach – spłukanej rodzince z Południa, która walczy, żeby spełnić swój amerykański sen. Nie zdają sobie jednak sprawy, że już są bogaci, bo mają przyjaciół, rodzinę i śmiech. W rolach głównych Kristen Wiig ("Bridesmaids"), Maya Rudolph ("The Good Place"), Jillian Bell ("Saturday Night Live") i Ike Barinholtz ("Neighbors").

Godfather of Harlem (nowość Epix) – 29 września w USA

"Godfather of Harlem" to nowy serial Bumpym Johnsonie, szefie mafii z Harlemu z lat 60. Spotykamy go na początku lat 60., kiedy wraca do domu po 10 latach więzienia i odkrywa, że władzę przejęła włoska mafia. W roli głównej Forest Whitaker, a jego przeciwnika zagra Vincent D'Onofrio. Ponadto w obsadzie znajduje się m.in. Giancarlo Esposito w roli Adama Claytona Powella, legendarnego pastora z Harlemu, i Nigél Thatch, który powtórzy rolę z "Selmy", czyli zagra Malcolma X.

Sorry for Your Loss (sezon 2) – 1 października na Facebooku

Choć 1. sezon "Sorry for Your Loss" był większym hitem wśród krytyków niż międzynarodowej publiczności na Facebooku, w październiku zobaczymy 2. sezon. Przeżywająca żałobę po stracie męża Leigh (Elizabeth Olsen) będzie starać się iść do przodu i szukać znaczenia w życiu, bo to toczy się dalej, czy chcemy tego czy nie. Powróci Kelly Marie Tran w roli Jules, siostry Leigh, Mamoudou Athie jako Matt, zmarły mąż Leigh, a także Jovan Adepo jako jego brat, Danny, i Janet McTeer jako jako matka Leigh i Jules.

Almost Family (nowość FOX) – 2 października w USA

"Almost Family" to amerykański remake australijskiego serialu "Sisters". Trzy kobiety dowiadują się, że są siostrami, po tym jak jedna z nich odkrywa prawdę o swoim ojcu, renomowanym lekarzu zajmującym się płodnością. Doktor pomagał pacjentkom w niekonwencjonalny sposób, tj. używając własnej spermy. W rolach głównych Brittany Snow ("Pitch Perfect"), Megalyn Echikunwoke ("The Following") i Emily Osment ("Young & Hungry"), ich ojca gra Timothy Hutton ("American Crime). Wśród producentów znajduje się Jason Katims ("Parenthood", "Friday Night Lights").

Katarzyna Wielka (nowość Sky) – 3 października w HBO GO

"Katarzyna Wielka" to miniserial HBO i Sky z Helen Mirren w roli jednej z najbardziej wpływowych i kontrowersyjnych kobiet w dziejach europejskiej polityki – Katarzyny II Wielkiej, carycy Rosji. Historia osadzona została w burzliwej politycznie i obyczajowo Rosji XVIII wieku, kiedy to przez niemal pół wieku niepodzielną władzę nad Imperium sprawowała caryca Katarzyna. Produkcja podąża za Katarzyną u schyłku jej panowania, śledząc namiętny romans, który nawiązała z Grigorijem Potiomkinem. Wśród skandali, intryg i konfliktów pozostają sobie niezwykle oddani, pokonując przeciwników i wspólnie pełniąc rolę architektów współczesnej Rosji.

Raising Dion (nowość) – 4 października na Netfliksie

Do superbohaterskich seriali Netfliksa w piątek dołączy "Raising Dion", historia kobiety o imieniu Nicole (Alisha Wainwright), która sama wychowuje syna, Diona (Ja'Siah Young) po śmierci męża, Marka (Michael B. Jordan). Standardowe wyzwania wychowawcze stojące przed samotną mamą robią się jednak znacznie trudniejsze, gdy chłopiec zaczyna wykazywać tajemnicze zdolności rodem z filmów o superbohaterach.

Big Mouth (sezon 3) – 4 października na Netfliksie

Niegrzeczna kreskówka "Big Mouth" powraca z 3. sezonem. Skupiający się na problemach okresu dojrzewania serialu zajmie się takimi m.in. tematami, jak uzależnienie od telefonów, kobiecy gniew, szerokie spektrum seksualności, uzależnienie od Adderallu, zdjęcia penisów, toksyczna męskość oraz oczywiście "jak osiągnąć orgazm". Do obsady dołączy m.in. Thandie Newton jako hormonowy potwór Missy oraz Ali Wong w roli dziewczyny, która sprawi, że wszyscy zaczną kwestionować swoją tożsamość seksualną.

Peaky Blinders (sezon 5) – 4 października na Netfliksie

Czekanie na 5. sezon "Peaky Blinders" poza Wielką Brytanią wreszcie dobiega końca. Akcja nowych odcinków dzieje się w latach 30., a wśród tematów poruszonych w serialu znajdzie się kryzys gospodarczy, jak również nasilanie się nastrojów faszystowskich w Europie i Wielkiej Brytanii. Tommy Shelby w 5. serii poznaje Oswalda Mosleya (Sam Claflin), charyzmatycznego polityka ze śmiałą wizją dla Wielkiej Brytanii. To, jak odpowie na jego propozycję, będzie miało wpływ nie tylko na przyszłość jego rodziny, ale także całego narodu.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· God Friended Me (sezon 2) – premiera w USA 29 września

· NCIS Los Angeles (sezon 11) – premiera w USA 29 września

· Simpsonowie (sezon 31) – premiera w USA 29 września

· Bob's Burgers (sezon 10) – premiera w USA 29 września

· Family Guy (sezon 18) – premiera w USA 29 września

· Rekrut (sezon 2) – premiera w USA 29 września

· World on Fire (nowość BBC) – premiera w UK 29 września, zwiastun tutaj

· SEAL Team (sezon 3) – premiera w USA 2 października

· S.W.A.T. (sezon 3) – premiera w USA 2 października

· Czarna lista (sezon 7) – premiera w USA 4 października

· Goliath (sezon 3) – premiera 4 października na Prime Video, zwiastun tutaj

REKLAMA