HBO GO podnosi opłatę za abonament. Obecni użytkownicy platformy zapłacą więcej od listopada

"Westworld"/"Sukcesja"/"Watchmen" (Fot. HBO)

Koniec z dostępem do wszystkich produkcji HBO GO za niecałe 20 zł. Platforma ogłosiła podwyżkę cen za abonament i podała powód dla większej opłaty.

Potwierdziły się doniesienia z sierpnia, które sugerowały, że abonament HBO GO wzrośnie do końca roku. Platforma poinformowała swoich użytkowników, że od 21 listopada obowiązywać ich będzie nowa cena za miesiąc usługi – 24,90 zł, które oznacza podwyżkę o 5 zł względem obecnej ceny. Podwyżka obowiązuje już nowych klientów, którym przysługuje jednak darmowy pierwszy tydzień.

Wyższy abonament za HBO GO od listopada

Skąd ta podwyżka? Po prostu "to nie telewizja, to HBO" i aplikacja zamierza udostępniać jeszcze większą liczbę seriali i filmów. W mailu do subskrybentów, serwis tłumaczy:

– Powodem wzrostu ceny jest to, że w nadchodzących miesiącach zwiększamy liczbę udostępnianych seriali, oferując jeszcze więcej amerykańskich produkcji HBO, takich jak "Watchmen" czy "Czarnobyl", a także szereg seriali HBO produkowanych w Europie, takich jak "Wataha" czy "Nieświadomi".

Czy podwyżka ceny przełoży się na mniejszą liczbę subskrybentów? Serwis nadal będzie znacznie tańszy od Netfliksa, w którym najtańszy pakiet kosztuje 34 zł. Za to, sądząc po zapowiedziach nowych produkcji HBO na nadchodzące miesiące i oczekiwanych powrotów, platformie nie powinna grozić znaczna utrata popularności.

REKLAMA