Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "The Morning Show", "Wojna światów" i inne premiery

"The Morning Show" (Fot. Apple TV+)

W tym tygodniu startuje platforma Apple TV+, co oznacza dostawę zupełnie nowych seriali w gwiazdorskiej obsadzie. Oprócz tego zobaczymy "Wojnę światów", "Panią Fletcher" czy "Żmijowisko".

Ponieważ w erze ponad 500 seriali rocznie, kolejnych klonów Netfliksa (witamy Apple TV+) i coraz to wymyślniejszych sposobów dystrybucji niełatwo zorientować się w nowościach, do naszego tradycyjnego rozkładu jazdy na cały miesiąc dorzucamy krótsze tygodniowe przeglądy. Przedstawiamy w nich nowe seriale i nowe sezony, które są zaplanowane na kolejny tydzień. W tym tygodniu mamy kilkanaście premier, z czego blisko połowa to seriale Apple TV+. Nowy serwis streamingowy startuje 1 listopada i ma być od razu dostępny w Polsce.

Dolina Krzemowa (sezon 6) – 28 października w HBO

"Dolina Krzemowa" wraca, ale niestety tylko po to, żeby się pożegnać. Składający się z zaledwie siedmiu odcinków 6. sezon będzie ostatni i jest spora szansa, że nie zawiedzie oczekiwań. Twórcy raz jeszcze postawili na aktualność, mamy więc Richarda zeznającego przez Kongresem niczym Mark Zuckerberg, tylko z bardziej nieprzewidywalnym skutkiem. Jak zakończy się historia chłopaków z Pied Piper? Nasza recenzja tutaj.

Pani Fletcher (nowość) – 28 października w HBO

Wraz z "Doliną Krzemową" debiutuje "Pani Fletcher", 7-odcinkowy miniserial HBO z Kathryn Hahn w roli głównej. W adaptacji powieści Toma Perrotty ("Pozostawieni") będziemy oglądać dwie równolegle prowadzone historie o dojrzewaniu, które przedstawiają wpływ mediów społecznościowych i internetowego porno na życie Eve Fletcher (Hahn) i jej syna, Brendana (Jackson White, "The Middle"). Nasza recenzja tutaj.

Wojna światów (nowość) – 31 października na FOX

"Wojna światów" tej jesieni ma przybrać aż dwa nowe oblicza. Jako pierwsza wystartuje współczesna wersja, czyli europejska koprodukcja stacji FOX i Canal+ z Gabrielem Byrne'em ("Dziedzictwo. Hereditary") i Elizabeth McGovern ("Downton Abbey") w rolach głównych. Wszystko zaczyna się od tego, że w stacji badawczej w Alpach astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Cały świat czeka na kolejny kontakt z obcą cywilizacją, ale ten nie okazuje się przyjazny. Zaczyna się prawdziwa apokalipsa.

See (nowość) – 1 listopada na Apple TV+

"See" to jeden z pięciu seriali fabularnych, które pojawią się na start w serwisie Apple TV+. Akcja serialu, którego scenarzystą jest Steven Knight ("Peaky Blinders"), dzieje się w dalekiej przyszłości, po tym jak zabójczy wirus zdziesiątkował ludzkość. Ci, którzy przeżyli zagładę cywilizacji, stracili wzrok. Jason Momoa gra w Babę Vossa, ojca bliźniaków, które rodzą się kilkaset lat po apokalipsie i potrafią widzieć. Z pomocą duchowej liderki Paris (Alfre Woodard), Baba Voss musi chronić swoje plemię przed zdesperowaną królową, która chce zabić dzieci.

Dickinson (nowość) – 1 listopada na Apple TV+

"Dickinson" to kolejny serial Apple TV+, jedyna komedia z grona debiutującego 1 listopada. W nietypowym serialu kostiumowym zobaczymy pełen ograniczeń XIX wiek z perspektywy dorastającej poetki Emily Dickinson, która buntuje się przeciwko wiktoriańskim normom społecznym. Główną rolę gra Hailee Steinfeld ("Prawdziwe męstwo"), w obsadzie także Jane Krakowski ("Unbreakable Kimmy Schmidt") i Toby Huss ("Halt and Catch Fire").

The Morning Show (nowość) – 1 listopada na Apple TV+

"The Morning Show" to najgłośniejsza nowość Apple TV+ w niesamowitej obsadzie. Główne role w serialu opowiadającym o kulisach telewizji śniadaniowej grają Jennifer Aniston, Steve Carell i Reese Witherspoon. Zgodnie z oficjalnym opisem, ma to być historia o ambicji, ego i źle rozumianym poszukiwaniu władzy, opowiadana z perspektywy dwóch skomplikowanych kobiet, poruszających się po polu minowym, jakim jest ich praca, i jednocześnie zmagających się z osobistymi kryzysami.

For All Mankind (nowość) – 1 listopada na Apple TV+

"For All Mankind" to jeszcze jedna nowość Apple TV+. Serial autorstwa Ronalda D. Moore'a ("Battlestar Galactica", "Outlander") pokaże alternatywną wersję historii. Akcja będzie dziać się w świecie, w którym kosmiczny wyścig między USA i ZSRR nigdy się nie skończył, po tym jak temu drugiemu krajowi udało się wysłać człowieka na Księżyc. W jednej z głównych ról zobaczymy Joela Kinnamana ("The Killing").

Atypowy (sezon 3) – 1 listopada na Netfliksie

"Atypowy" powróci w listopadzie już po raz trzeci. Bohaterów czekają w nowych odcinkach duże zmiany, związane z tym, że Sam (Keir Gilchrist) idzie na studia, czyli wkracza na ścieżkę pełną nowych wyzwań. Jak będzie wyglądała jego pierwsza wielka dorosła przygoda? Czy uda mu się nawiązać nowe znajomości?

Żmijowisko (nowość) – 3 listopada w Canal+

Wielu z was pewnie już zna "Żmijowisko" w wersji książkowej, teraz czas na serial. Kryminał oparty na powieści Wojciecha Chmielarza opowie o grupce trzydziestokilkulatków, którzy znają się ze studiów i co roku jeżdżą razem całymi rodzinami na wakacje na Mazury. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy w letnisku Żmijowisko, znika Ada (Hanna Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska).

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Jack Ryan (sezon 2) – premiera 1 listopada na Amazon Prime Video, zwiastun tutaj

· Ghostwriter (nowość) – premiera 1 listopada na Apple TV+, zwiastun tutaj

· Fala (nowość) – premiera 1 listopada na Netfliksie, zwiastun tutaj

REKLAMA