Czy w "Black Mirror" zobaczymy kontynuację "San Junipero"? Mackenzie Davis jest na tak!

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

Aktorka znana z roli Yorkie w jednym z najbardziej znanych odcinków "Black Mirror" chętnie wcieliłaby się ponownie w swoją bohaterkę.

Czy dane nam będzie jeszcze wrócić do San Junipero? Jeden z najbardziej kultowych odcinków "Black Mirror", nasz ulubiony odcinek 2016 roku i według nagród Emmy najlepszy film telewizyjny tamtego sezonu znalazłby spokojnie grono fanów, którzy chętnie udaliby się raz jeszcze do "nieba na ziemi". W tym gronie jest grająca Yorkie Mackenzie Davis.

San Junipero – Mackenzie Davis o szansach na sequel

Aktorka zapytana przez RadioTimes o to, czy zagrałaby w potencjalnym sequelu do "San Junipero", od razu stwierdziła, że "zrobiłaby jeszcze jeden". Dla Davis może być tylko jeden problem z tym pomysłem:

– Nie jestem pewna, czy ta historia potrzebuje sequela, to moje jedyne zastrzeżenie. Ale jeśli ktoś potrafi to zrobić, to są to Charlie [Brooker] i Annabel [Jones], twórcy serialu, więc tak, jak najbardziej.

black mirror san junipero sequel

Skąd w ogóle pomysł na to, że któryś z odcinków antologii Channel 4, a potem Netfliksa mógłby dostać drugą część? O takich pomysłach wspominał już sam Charlie Brooker. I choć początkowo zapewniał, że nie chce wracać do San Junipero i opowiadać znów o Yorkie i Kelly, w zeszłym roku przyznał, że widziałby kontynuacje niektórych odsłon, w tym "San Junipero":

– Zawsze chciałem zrobić historię w stylu "Powrót do...". "Powrót do San Junipero"! Albo zróbmy "Krokodyla" raz jeszcze, tylko od tyłu, jak w "Memento". "Krokodyl 2: Wracamy do gry".

Na razie ciężko powiedzieć, czy plany Brookera zamienią się w rzeczywiste sequele, ale sądząc po tym, jak fani pokochali "San Junipero", być może nie powinniśmy kompletnie takiego pomysłu wykluczać. W końcu, jak przyznała sama Davis, grała w innym serialu przez cztery lata, a fani i tak najczęściej pytają ja właśnie o "San Junipero".

W oczekiwaniu na sequel, który nadejdzie bądź nie, najlepiej po prostu wrócić jeszcze raz do odcinka i po raz kolejny zacząć zacząć nucić "Heaven Is a Place on Earth".

Black Mirror dostępne jest na Netfliksie

REKLAMA