Netflix przedstawia nowe wersje Geralta, Yennefer i Ciri. Zobaczcie klipy z serialowego "Wiedźmina"

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

"Wiedźmin" to nie tylko serial dla fanów Andrzeja Sapkowskiego. Netflix liczy na dużo większą publiczność i właśnie pod tym kątem przedstawia główne postacie: Geralta, Yennefer i Ciri.

Premiera "Wiedźmina" dokładnie za dziesięć dni, więc spodziewajcie się, że przez te dziesięć dni nie będziemy mówić o niczym innym. Zwłaszcza że Netflix wypuszcza jeden materiał promocyjny za drugim.

Wiedźmin – poznajcie Geralta, Yennefer i Ciri

Najnowsza paczka składa się z trzech klipów, w których trójka aktorów grających główne role opowiada o swoich postaciach. Ci, którzy z wiedźmińskim światem nie mieli do tej pory do czynienia, mogą go poznać od podstaw. Ci, którzy znają sagę Andrzeja Sapkowskiego na pamięć, od razu zorientują się, gdzie leżą największe różnice między książkami a serialem.

"Geralt to nie rycerz na białym koniu ani nie zaciekły łowca potworów. To niezwykłe połączeniu ich obu" – opowiada o swoim bohaterze Henry Cavill. I widać, że aktor, który od początku bardzo chciał tę rolę zagrać, rzeczywiście jest zakochany i w swojej postaci, i w całym świecie Sapkowskiego. Choć sam ostatnio przyznał, że przygodę z "Wiedźminem" zaczynał od serii gier, dopiero potem zorientował się, że w ogóle są książki.

Anya Chalotra z podobną pasją opowiada o Yennefer z Vengerbergu – jej sile i seksapilu, ale też tragicznym dzieciństwie i przemianie ze zdeformowanej dziewczynki w piękną i potężną czarodziejkę. Widać, że prezentując jej historię, serialowy "Wiedźmin" wyjdzie poza opowiadania. A przede wszystkim poznamy Yen wcześniej, niż ją poznał Geralt, i będziemy mieć nieco inną perspektywę.

Podobnie będzie z księżniczką Cirillą, której historia również zostanie poprowadzona chronologicznie i równolegle z wątkiem Geralta. Lauren S. Hissrich, showrunnerka "Wiedźmina", tłumaczyła, że zależy jej, abyśmy trójkę głównych postaci poznali niezależnie od siebie i aby Ciri i Yen trochę bardziej stanęły na własnych nogach jako postacie, zanim ich ścieżki skrzyżują się z losami Geralta.

Klip prezentuje więc Ciri jako trzymaną pod kloszem księżniczkę, której świat w pewnym momencie się rozpada. "Jest bardzo nieustępliwa, uparta, ale też naiwna" – mówi o swojej bohaterce Freya Allan, dodając, że bardzo ważnym motywem w serialu będzie utrata rodziny i poszukiwanie nowej rodziny.

Zgodnie z oficjalnym opisem, serial "Wiedźmin" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw. Pierwszy sezon będzie liczyć osiem odcinków, drugi już jest zamówiony.

Premiera Wiedźmina 20 grudnia na Netfliksie