10 seriali, które przestaliśmy oglądać w tym roku

Fot. Netflix/Showtime/CW

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

The Missing/Baptiste

Baptiste serial

"Baptiste" (Fot. BBC)

"The Missing", czyli wypełniona empatią i twistami historia o poszukiwaniu zaginionego dziecka po całej Europie, była prawdziwym objawieniem w 2014 roku. Bracia Williamsowie, którzy stworzyli serial, wydawali się być powiewem świeżości w serialowej Wielkiej Brytanii. Od tego czasu zmieniło się bardzo, bardzo dużo i niestety pokazał to "Baptiste", kryminał, jaki znamy i podobno lubimy.

Rzeczywiście uwielbiam postać francuskiego detektywa, którą wykreował Tchéky Karyo, i bardzo się cieszę, że twórcy pozwolili mu przeżyć, ale "Baptiste" wypada bardzo anachronicznie na tle tegorocznych seriali. To już nie serialowe objawienie, to schematyczna powtórka z rozrywki, której nie ratuje charyzmatyczna i lubiana postać. Nie pomaga też to, że twisty Williamsów, po tym jak zaprezentowali pełen ich wachlarz w 1. serii "The Missing", widzę z odległości paru kilometrów.

Nie obejrzałam więc "Baptiste'a" do końca, a jeśli będzie kontynuacja, to już beze mnie. Dziękuję za te same sztuczki po raz kolejny. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA