Kiedy będzie mieć premierę 2. sezon "Wiedźmina"? Poznaliśmy już datę rozpoczęcia produkcji

0

Ekipa "Wiedźmina" wejdzie na plan 2. sezonu niedługo po zakończeniu promocji debiutanckiej serii. Kiedy jest szansa na premierę kolejnych odcinków?

"Wiedźmin" nie zdążył jeszcze wystartować, a zarówno Netflix, jak i widzowie myślą już o kolejnym sezonie. Ten od miesiąca jest oficjalnie zamówiony, scenariusze powstają w tym momencie, a ekipa wejdzie na plan jeszcze zimą.

Wiedźmin sezon 2 – kiedy będzie premiera?

Dokładną datę rozpoczęcia produkcji 2. sezonu "Wiedźmina" podał serwis Redanian Intelligence: 17 lutego 2020 roku. Zdjęcia prawdopodobnie zakończą się w sierpniu, a potem serial czeka jeszcze przynajmniej pół roku postprodukcji. W przypadku produkcji fantasy, opartych przynajmniej w jakimś stopniu na efektach komputerowych, czekanie jest niestety dłuższe niż przy "zwykłych" serialach.

To wszystko oznacza, że na premierę pod koniec 2020 roku raczej nie ma szans, ale pod koniec zimy albo na początku wiosny 2021 – jak najbardziej. Dla porównania, produkcja 1. sezonu rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku.

Wiedźmin sezon 2

A jakie historie zobaczymy w 2. sezonie "Wiedźmina"? Serwis Comicbook spekuluje, że mogą się w nim znaleźć jeszcze niektóre opowiadania z tomów "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia". Tomek Bagiński zdradził, że nie wszystkie będą w 1. sezonie, więc rzeczywiście może się zdarzyć, że serialowa ekipa wróci do nich później. Jest też możliwe, że od razu przejdzie do "Krwi elfów", pierwszej powieści z cyklu o wiedźminie.

Wiedźmin – twórczyni liczy na siedem sezonów

Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu, wcześniej już mówiła, że rozplanowała "Wiedźmina" na siedem sezonów, co oznacza, że niekoniecznie chce iść dokładnie tym samym torem co Andrzej Sapkowski w książkach.

1. sezon serialu ma rozpocząć się od inwazji Cesarstwa Nilfgaardu na Cintrę. Wydarzenie, które zmieniło życie nie tylko Geralta z Rivii (Henry Cavill), ale przede wszystkim małej księżniczki Cirilli (Freya Allan), trafiającej pod jego opiekę, ma być kluczowe w debiutanckiej serii. Showrunnerce zależy, żebyśmy poznali zarówno Ciri, jak i drugą z najważniejszych kobiet w życiu Geralta, Yennefer (Anya Chalotra), zanim ich losy skrzyżują się ze ścieżkami wiedźmina.

Zgodnie z netfliksowym opisem, serial "Wiedźmin" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Premiera Wiedźmina 20 grudnia na Netfliksie